محققان استرالیایی می گویند؛

مصرف روزانه ماست در کنترل فشارخون بالا موثر است

مصرف روزانه ماست در کنترل فشارخون بالا موثر است

برمبنای تحقیقات جدید، مصرف روزانه ماست می تواند برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مفید باشد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه استرالیای جنوبی با همکاری دانشگاه مین آمریکا، ارتباط بین مصرف ماست، فشار خون و عوامل خطرزای قلبی عروقی را بررسی کردند و دریافتند که ماست با فشار خون پایین تر برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مرتبط می باشد.
در سراسر جهان، بیش از یک میلیارد نفر از فشار خون بالا رنج می برند که آنها را در معرض خطر بیشتر بیماریهای قلبی عروقی مانند حمله قلبی و سکته قرار می دهد. بیماریهای قلبی عروقی علت اصلی مرگ و میر در سراسر جهان هستند.
دکتر «الکساندرا وید»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استرالیای جنوبی، می گوید: «این مطالعه شواهد جدیدی ارائه می دهد که ماست را با نتایج مثبت فشار خون برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مرتبط می کند.»
دکتر وید می گوید: «فشار خون بالا نخستین عامل خطر برای بیماریهای قلبی عروقی است، بدین سبب مهمست که به یافتن راه هایی برای کاهش و تنظیم آن ادامه دهیم.»
وی در ادامه می افزاید: «غذاهای لبنی، خصوصاً ماست، ممکنست قادر به کاهش فشار خون باشند. چونکه محصولات لبنی حاوی طیف وسیعی از ریزمغذی ها همچون کلسیم، منیزیم و پتاسیم هستند که همگی در تنظیم فشار خون نقش دارند.»
«ماست تاثیر بیشتری دارد برای اینکه حاوی باکتری هایی است که موجب آزاد شدن پروتئین هایی می شود که فشار خون را می کاهد.»
این مطالعه نشان داد برای افرادی که فشار خون بالایی دارند، حتی مقادیر کمی ماست با کاهش فشار خون مرتبط می باشد. حتی برای کسانی که بطور منظم ماست مصرف می کردند، نتایج قوی تر است.

1400/09/24
16:35:39
5.0 / 5
332
تگهای خبر: بیماری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است