ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز

ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی پس از ظهر امروز (25 آذرماه) از بارش برف در شمال شهر تهران طی روزهای آتی اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ آذرماه) آلودگی هوا و افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه پس از ظهر امروز (۲۵ آذرماه) سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب وارد کشور و سبب بارش در بعضی نقاط استان های خوزستان و آذربایجان غربی می شود، اظهار داشت: جمعه (۲۶ آذرماه) سامانه بارشی در نیمه غربی کشور و دامنه های جنوبی البرز مرکزی فعال خواهد بود و سبب بارش باران، وزش باد شدید، رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر سبب بارش برف می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: روزهای شنبه و یکشنبه (۲۷ و ۲۸ آذرماه) موقتاً از شدت بارش در شمال غرب کم می شود ولی همچنان در غرب، جنوب غرب، بخش های مرکزی و دامنه های جنوبی البرز بارش تداوم خواهد داشت.

وی افزود: دوشنبه (۲۹ آذرماه) فعالیت سامانه بارشی باردیگر در نیمه غربی کشور تشدید می شود. سه شنبه (۳۰ آذرماه) با نفوذ جریانات شمالی سامانه بارشی علاوه بر نیمه غربی، شمال شرق و استانهای ساحلی خزر را هم در بر می گیرد.

به گفته ضیاییان از روز جمعه تا سه شنبه (۲۶ آذرماه) شدت بارش در استانهای واقع در زاگرس مرکزی رخ خواهد داد. شمال و مرکز خلیج فارس از پس از ظهر پنجشنبه تا یکشنبه (۲۵ تا ۲۸ آذرماه) مواج پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۶ آذرماه) نیمه ابری و غبارآلود، در پس از ظهر ابری و در اواخر وقت همراه با بارش پراکنده با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۲۷ آذرماه) ابری، در بعضی ساعت ها همراه با بارش باران و در شمال شهر بارش برف با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ آذرماه) بندرعباس با دمای ۲۸ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای ۸ و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1400/09/25
11:02:25
5.0 / 5
648
تگهای خبر: آسمان , آلودگی هوا , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است