نتایج تحقیق جدید نشان می دهد؛

واکسن کرونا تا حدی از مبتلایان به میلوما محافظت می کند

واکسن کرونا تا حدی از مبتلایان به میلوما محافظت می کند

تحقیقات جدید نشان میدهد که واکسیناسیون کووید 19 از افراد مبتلا به مولتیپل میلوما نسبت به بازماندگان انواع سرطان محافظت بسیار کمتری می کند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «نیخیل مانشی»، نویسنده ارشد این مطالعه از مؤسسه سرطان دانا فاربر بوستون، اظهار داشت: «یافته ها تاکید دارد بیماران مبتلا به مولتیپل میلوما حتی اگر واکسینه شده باشند، باز باید مراقب باشند، فاصله اجتماعی را جدی بگیرند و ماسک بزنند.»
مولتیپل میلوما سرطانی است که سلول های پلاسما را تحت تأثیر قرار می دهد.
یافته های جدید حاصل تحقیقاتی است که اخیراً در آن میزان عفونت کووید در نزدیک به ۶۰ هزار بازمانده سرطان واکسینه شده و واکسینه نشده که در شش ماه گذشته درمان سرطان سیستمیک مانند شیمی درمانی یا ایمونوتراپی دریافت نکرده بودند، ارزیابی شد.
مطالعه جدید ۸۱۸ فرد بزرگسال مبتلا به مولتیپل میلوما را که مقابل کووید ۱۹ واکسینه شده بودند با تعداد مساوی از بیماران واکسینه نشده که به سرطان خون نیز مبتلا بودند، مقایسه کرد.
طی دو تا ۴۱ هفته پیگیری، اثربخشی واکسیناسیون در پیش گیری از عفونت بسیار متفاوت بود. بعد از دو دوز، در بیماران میلوما ۵.۶ درصد بود. در حالی که در بازماندگان سرطانی که تحت درمان نبودند ۸۵ درصد بود.
این مطالعه نشان داد که اثربخشی واکسن حدود شش ماه بعد از دوز دوم بیماران آغاز به کاهش کرد.
به گفته پژوهشگران، اثربخشی کمتر واکسیناسیون در بیماران میلوما احتمالاً به سبب خود بیماری و درمان آنست چونکه هر دو می توانند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کنند.
مانشی در ادامه اضافه کرد: «ما دریافتیم که در مقایسه با بیمارانی که در شش ماه گذشته تحت درمان قرار نگرفته بودند، میزان عفونت های اولیه ۲.۶ درصد بود.»
وی اظهار داشت: «برای بیمارانی که در ۹۰ روز گذشته تحت درمان قرار گرفته اند، این تعداد به ۴ تا ۵ درصد می رسد و در بیمارانی که با داراتوموماب [عامل ایمونوتراپی] درمان شده اند، این تعداد ۹ درصد بوده است.»

1400/09/27
11:48:42
5.0 / 5
396
تگهای خبر: بیماری , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است