رفع تصرف بیش از 16 هکتار از اراضی شهرستان دماوند

رفع تصرف بیش از 16 هکتار از اراضی شهرستان دماوند

حیوان خانگی بگیر: رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف 5.16 هکتار از اراضی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک چشمه ها آگاهی داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا حسن شکری گفت: با هدف حفظ انفال و عرصه های ملی متعلق به بیت المال مساحت بیش از ۱۶ هکتار از اراضی ملی شهرستان دماوند واقع پلاک اصلی موسوم به چشمه ها رفع تصرف شد. در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف مبادرت به دیوارکشی و راه اندازی بنا کرده بودند.

وی اضافه کرد: این اراضی در امتداد تبصره ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حالت سابق و بخش دیگر با حکم قطعیت یافته قضایی توسط عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند با همکاری کلانتری مهرآباد از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند اشاره کرد: با توجه به این که اراضی ملی و دولتی جزو انفال و متعلق به بیت المال مردم است، اداره منابع طبیعی شهرستان دماوند با برگزاری گشت های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل آورده است و با متخلفان برابر قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور و ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی برخورد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ادره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران شکری در آخر اظهار داشت: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی ملی فوراً مراتب را بوسیله شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

منبع:

1400/10/02
10:50:08
5.0 / 5
257
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است