ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

حیوان خانگی بگیر: رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به افزایش آلودگی هوای شهرهای صنعتی طی امروز (۷ دی ماه) از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا (۸ دی ماه) اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: امروز(۷ دی ماه) جوی آرام در کشور همراه با افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: روز چهارشنبه (۸ دی ماه) سامانه بارشی وارد کشور و در استانهای خوزستان، فارس، بوشهر، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب کرمان و جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز سیب بارندگی، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط سردسیر استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ارتفاعات استان های فارس و کرمان سبب بارش برف می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار داشت: پنجشنبه (۹ دی ماه) علاوه بر این مناطق در استانهای یزد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، برخی نقاط استانهای اصفهان، لرستان و ایلام بارش خواهیم داشت. شدت بارش ها در این دو روز در استانهای فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد و نیمه جنوبی خوزستان است.

وی افزود: روز جمعه (۱۰ دی ماه) عمده بارش ها در نیمه شرقی کشور خواهد بود و در جنوب غرب، غرب همینطور در استانهای فارس و بوشهر بارش پراکنده پیشبینی می شود.

ضیاییان از ورود موج بارشی جدیدی از سمت جنوب به کشور طی روز شنبه (۱۱ دی ماه) اطلاع داد و اظهار داشت: در استانهای بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان و جزایر واقع در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان سبب بارش می شود.

به گفته ضیاییان خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هم از چهارشنبه تا شنبه هفته آینده (۸ تا ۱۱ دی ماه) مواج خواهند بود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۸ دی ماه) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعت ها همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۹ دی ماه) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعت ها همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۷ و ۸ دی ماه) بندرعباس با دمای ۱۸ و ۱۷ درجه سانتیگراد گرم ترین و تبریز با دمای ۱- و صفر درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
منبع:

1400/10/07
11:03:02
5.0 / 5
273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است