مطالعات نشان می دهد؛

سویه اومیکرون تهدیدی برای اثربخشی واکسن های کرونا

سویه اومیکرون تهدیدی برای اثربخشی واکسن های کرونا

یکی از خاصیت های بارز سویه اومیکرون، تعداد هشداردهنده تغییرات در پروتئین خوشه ایی ویروس می باشد که می تواند اثربخشی واکسن های فعلی و آنتی بادی های درمانی را تهدید کند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، بر مبنای مطالعه جدید محققان دانشگاه کلمبیا آمریکا، سویه بسیار مُسری اومیکرون دارای پتانسیل فرار از محافظت ایمنی ناشی از واکسن ها و عفونت طبیعی است و همینطور اغلب درمان با آنتی بادی مونوکلونال را بی اثر می کند.
نتایج پژوهش جدید، احتیاج به واکسن ها و درمان های جدیدی را نشان داده است که چگونگی تکامل ویروس را بزودی پیشبینی می کند.
مطالعه جدید، توانایی آنتی بادی های ساخته شده توسط واکسیناسیون را برای خنثی کردن سویه اومیکرون در سنجش های آزمایشگاهی آزمایش کرد؛ آنتی بادی ها در مقابل ویروس های زنده و در مقابل شبه ویروس های ساخته شده در آزمایشگاه به تقلید از اومیکرون آزمایش شدند.
یافته ها نشان داد که آنتی بادی های افرادی که با هر یک از واکسن های کووید ۱۹ دوبار واکسینه شده بودند، در خنثی کردن سویه اومیکرون در مقایسه با سویه های قبلی تاثیر کمتری داشتند.
حتی آنتی بادی های افراد مبتلا شده به کووید ۱۹ در گذشته هم کمتر قابلیت خنثی سازی اومیکرون را داشت.
نتایج نشان داد افرادی که واکسن تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده بودند، محافظت بهتری داشتند، باآنکه حتی آنتی بادی های آنها هم فعالیت خنثی کننده ای کمی در مقابل اومیکرون نشان دادند.
«دیوید هو»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «نتایج جدید نشان داده است افرادی که قبلاً به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند و افرادی که کاملاً واکسینه شده اند در معرض خطر ابتلاء به سویه اومیکرون قرار دارند».
وی در ادامه اضافه کرد: «حتی تزریق دوز سوم تقویت کننده امکان دارد به اندازه کافی در مقابل عفونت اومیکرون محافظت ایجاد نکند، اما سفارش می شود که یک واکسن را دریافت کنید، چونکه همچنان از ایمنی بدن بهره مند خواهید شد.»
در این مطالعه، محققان چهار جهش سنبله جدید در اومیکرون را شناسایی نمودند که به ویروس کمک می نماید تا از آنتی بادی ها فرار کنند و احتیاج به نگاههای جدید برای مبارزه با این نوع را نشان داده است.

1400/10/09
14:05:43
5.0 / 5
422
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است