قیمت آهن و اتصالات

قیمت آهن و اتصالات

قیمت لوله مانیسمان به ابعاد، سایز، کیفیت، برند و کشور تولیدکننده بستگی دارد و کشورهایی مانند چین ، هند ، ایران و آلمان تولید کننده این نوع از لوله های صنعتی هستند.


پیش بینی قیمت آهن و اتصالات در سال 1401

باتوجه به تغییرات زیاد قیمتی در سال 99 و بالا و پایین شدن زیاد قیمت آهن و اتصالات در این سال که از ابتدای سال 99 حدود 2.5 برابر شد باعث شده که همه کارفرما هایی که کار و شغل آنها وابسته به آهن و میلگرد و لوله های مانیسمان و ... است دچار استرس شوند زیرا این افزایش قیمت در سال قبل باعث شد که مجبور به اخراج و تعدیل کارکنان خود شوند.

این موضوع هم به ضرر کارخانه ها شد و هم باعث شد تعداد زیادی از کارگران از کار بیکار شوند و برای  تامین مخارج زندگی و خانواده خود دچار مشکل شوند و بازار کار در ایران با مشکلات بسیار جدی روبرو شود و اعتراضات زیادی از جانب کارگران و کارخانه داران صورت گیرد.

این افزایش قیمت در سال 1400 بیشتر شد و باعث نگرانی بیشتر کارفرما ها در این شرایط شد از این رو برای اینکه بتوانند آینده کار و حرفه خود را به درستی پیش بینی کنند و برای خرید آهن و اتصالات مورد نیاز خود دچار مشکل نشوند بهتر است نرخ و قیمت آهن و اتصالات را برای سال آینده پیش بینی کنند.

در ادامه تعدادی از مهمترین محصولات آهن و اتصالات که در بازار آهن ایران که در شاداباد قرار دارد و به دلیل وارداتی بودن بیشتر از دیگر محصولات دچار تغییر قیمت میشود را معرفی میکنیم تا بتوانید تمرکز بیشتری برای اطلاع  از قیمت های آنها داشته باشید.

 1. لوله مانیسمان:

لوله مانیسمان برای اولین بار توسط برادران مانیسمان اختراع شد و به همین علت ما در حال حاظر به این نام صدایش میکنیم. لوله مانیسمان در بین لوله‌ های موجود در بازار لوله‌ های فولادی بدون درز اهمیت و کاربرد بسیار زیادی دارد. این نوع از لوله‌ها روش ساخت ویژه خود را دارند و به دلیل نبود درز در آن‌ ها، در صنایع حساس استفاده میشوند.

موارد استفاده گوناگونی برای لوله های مانیسمال وجود دارد که در ادامه به انها میپردازیم. همچنین مهمترین کاربرد های لوله مانیسمان را میتوانید رد ادامه مشاهده کنید:

 • لوله‌های مانیسمان جهت خطوط فشارقوی
 • لوله‌های مانیسمان استیل جهت خطوط صنایع غذایی و دارویی
 • لوله‌های مانیسمان جهت خطوط هیدرولیک
 • لوله‌های مانیسمان جهت خطوط نفت و گاز

لوله های مانیسمان بر اساس قطرو ضخامت به 4 دسته تقسیم میشوند که میتوانید آنها را در ادامه تماشا کنید:

 • لوله مانیسمان رده سبک: این دسته دارای ضخامت کم نسبت به قطر خود هستند و در سایزهای 1 تا 16 اینچی عرضه می‌شوند. ضخامت آن‌ها نیز از 3 تا 7.9 میلی‌متر متفاوت است. لوله گاز مانیسمان نیز در این رده قرار دارد.
 • لوله مانیسمان رده 40: قطر لوله‌های این رده بین 0.5 تا 16 اینج و ضخامت آن‌ها بین 2.7 تا 12.7 میلی‌متر متغیر است.
 • لوله مانیسمان رده 80: لوله‌های این رده قطری بین 0.5 تا 16 اینچ و ضخامتی بین 3.7 تا 21.4 دارند.
 • لوله مانیسمان رده 160: قطر لوله‌های این رده همانند رده‌های 40 و 80 بوده اما ضخامت آن‌ها بین 4.7 تا 40.4 متغیر است.

قیمت لوله مانیسمان به چه چیز هایی بستگی دارد؟

قیمت لوله مانیسمان به ابعاد، سایز، کیفیت، برند و کشور تولیدکننده بستگی دارد و کشورهایی مانند چین ، هند ، ایران و آلمان تولید کننده این نوع از لوله های صنعتی هستند. قیمت لوله مانیسمان معمولاً به صورت کیلویی اعلام می‌شود اما قیمت کل هر شاخه به رده آن بستگی دارد که بهتر است قبل از خرید از فروشنده اطلاعات کامل مربوط به هر کدام را به دست بیاورید.

بهترین وارد کننده و کارخانه ساخت لوله مانیسمان و دیگر اتصالات در ایران و در بازار آهن کدام است؟

برای خرید لوله مانیسمان میتوانید از طریق شماره هایی که در همین سایت قرار دارند تماس حاصل فرمایید و قیمت و جنس و اندازه لوله ها را بپرسید و در صورت تمایل سفارش مورد نظر خود را برای کارخانه ثبت کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید .

تمامی لوله ها و اتصالات موجود در این کارخانه دارای ضمانت نامه هستند و با قیمت بسیار مناسب تر از بازار آهن به شما فروخته میشوند، زیرا هدف ما جلب  اعتماد و سر بلندی نزد شما است.

 1. لوله استیل:

لوله استیل فشار قوی یکی از پرکاربرد ترین نوع اتصالات در صنایع مختلف است، اتصالات فشار قوی به عنوان اجزای نگهدارنده جریانات مایع در صنایع شیمیایی، پتروشیمی، تحقیقاتی و صنایع نفت و گاز و عملیات انفجاری آب استفاده می‌شوند. این اتصالات صنعتی عملکرد بسیار مناسبی را در عملکرد گاز و مایع دارا هستند. لوله های استیل فشار قوی در اصل تکمیل کننده های خط لوله کشی در تمامی صنایع هستند.

ویژگی های لوله استیل شامل موارد زیر میشود:

 • نارسانایی جریان الکتریکی
 • مقاومت شیمیایی
 • ضربه پذیری فوق العاده و انعطاف پذیری
 • مقاومت کششی بالا
 • وزن سبک
 • مقاومت در برابر ساییدگی
 • سطح داخلی صیقلی و عدم افت فشار
 • مقاومت در برابر اشتعال

صنایعی که لوله استیل فشار قوی در آنها بیشترین کاربرد را دارد میتوانید در ادامه مشاهده کنید:

 • صنایع نفت و گاز
 • صنایع آب و فاضلاب
 • اتصالات صنایع غذایی
 • صنایع پتروشیمی
 • صنایع پلاستیک
 • صنایع دارویی

انواع لوله استیل فشار قوی به شرح زیر هستند که در اکثر کارخانه ها و شغل ها از آنها استفاده میشود:

 • لوله استیل 304
 • لوله استیل 309
 • لوله استیل 310
 • لوله استیل 316
 • لوله استیل 201
 • لوله استنلس استیل داپلکس
 • لوله استنلس استیل صنعتی درزدار
 • لوله استنلس استیل مانیسمان
 • لوله استنلس استیل صنایع غذایی
 • لوله استنلس استیل دکوراتیو
 • لوله استنلس استیل نرده
 • لوله استنلس استیل طلایی
 • لوله استنلس استیل نسوز
 • لوله استنلس استیل سبک

لوله استیل فشار قوی و لوله پولیکا را از کدام فروشگاه بازار آهن شاد آباد با قیمت مناسب میتوان خردیداری کرد؟

برای خرید لوله استیل فشار قوی و لوله پولیکا فشار قوی میتوانید از طریق شماره هایی که در همین سایت قرار دارند تماس حاصل فرمایید و قیمت و جنس و اندازه لوله ها را بپرسید و در صورت تمایل سفارش مورد نظر خود را برای کارخانه ثبت کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید .

تمامی لوله ها و اتصالات موجود در این کارخانه دارای ضمانت هستند و با قیمت بسیار مناسب تر از بازار آهن به شما فروخته میشوند، زیرا هدف ما جلب  اعتماد و سر بلندی نزد شما است .

گرانی آهن درایران به کجا کشیده خواهد شد؟

در ایران قیمت محصولات و مصالح بر اساس نرخ ارز و میزان تورم اندازه گیری میشود، طی دو سال 99 و 1400 مشاهده کردیم که به وضوح با  بالا رفتن قیمت ارز و کم شدن ارزش ریال تمامی محصولات از جمله آهن و اتصالات که مهمترین آنها لوله مانیسمان و میلگرد است به شدت افزایش قیمت را تجربه کرده اند.

هر چند دولت با وضع دستورات و قوانینی سعی بر کنترل بازار آهن و اتصالات داشت اما در این میان دلالان و برخی نوردکاران بودند که با اقداماتی سعی بر نگه داشتن بالای قیمت تلاش می کردند.

البته لازم به ذکر است که قیمت قطعات فولادی نه تنها در ایران بلکه با توجه به شرایط همه گیری کرونا در جهان تحت تاثیر قرار گرفت و بازارهای جهانی را دستخوش تغییرات و گرانی کرد. به همین ترتیب در سطح بین الملل محدودیت های کرونایی و عدم تولید و یا صادرات مقاطع فولادی بازار را با کمبود این محصول و در نتیجه گرانی آن همراه کرد.

 در ایران نیز علاوه بر شرایط مشابه تحریم های آمریکا، عدم صادرات نفت و در نتیجه نبود درآمدهای نفتی و غیر نفتی، ممنوعیت های صادرات از جمله مواردی بود که به این شرایط دامن میزد و باعث نگرانی مردم میشد.

در سال 1400 با توجه به کنترل نسبی این بیماری و تزریق واکسن در بعضی کشور ها از جمله ایران شرایط تولید و معاملات اندکی بهتر شده است و می توان تا حدودی امیدوار به بهبود روند تولید و به پشتوانه آن بهبود عرضه در بازار و فروکش کردن اندک قیمت ها باشیم.

اگر با همین روند پیش رویم در سال 1401 کمتر از دوسال قبل افزایش قیمت خواهیم داشت و صاحبان مشاغل و کارفرماهای پروژه های مختلف با خیال راحت میتوانند از بازار آهن ایران که در منطقه شادآباد قرار دارد تجهیزات  مورد نیاز خود را خریداری کنند.

بهترین زمان خرید آهن ولوله مانیسمان چه زمانی است؟

با توجه به اینکه هیچ چیز به طور قطعی در ایران قابل پیش بینی نیست و کاملا معلوم نیست که چه زمانی  کاهش یا افزایش قیمت خواهیم داشت بهترین زمان برای خرید همیت حالا است زیرا ممکن است به زودی تحریم های جدیدی علیه ایران آغاز شود و در بازار هم با کاهش واردات اهن و لوله مواجه شویم و هم قیمت این محصولات به شدت بالاتر از حال حاظر و دوسال اخیر شود.

البته با توجه به بیشتر شدن ساختمان سازی توسط دولت در سال 1400 و 1401 امکان کمتر شدن موجودی میلگرد و تیر آهن در بازار وجود دارد که با توجه به این موضوع زودتر تامین کردن این تجهیزات به نفع شما کارفرما های عزیز است.

بازار اصلی لوله و تجهیزات ساختمانی در تهران کجاست؟

بازار لوله و اتصالات تهران در محله شادآباد واقع شده است و در این بازار هر محصول مرتبط با آهن و پی وی سی را می توانید با بهترین کیفت و بالاترین تنوع به سهولت پیدا کنید. از آهن و میلگرد گرفته تا انواع لوله، اتصلات و ماشین آلات صنعتی در این بازار مطابق با استانداردهای جهانی ارائه می شوند.

قیمت خرید لوله و تجهیزات از بورس لوله تهران چگونه است؟

در این بازار به دلیل تنوع فروشگاه ها و رقابت آنها با یکدیگر قیمت لوله و تجهیزات آهنی و فولادی از دیگر مناطق و شهر های کشور بسیار پایین تر است و محصولی که به شما میدهند از کیفیت بالاتری برخوردار است به همین دلیل میتوانید در این بازار بچرخید و با مقایسه محصولات مختلف و قیمت ها بهترین قیمت را برای خرید لوله استیل از بورس لوله استیل تهران انتخاب کنید.

همچنین در این بازار میتوانید از تخفیفات گوناگون و نیز تضمین بهترین کیفیت و بهترین قیمت سود ببرید؛ یکی از بهترین وارد کنندگان و تولید کنندگان در بورس لوله تهران که خرید حضوری و انلاین را برای شما عزیزان فردهم کرده است آیرون میداس است، به دلیل اینکه رفت و آمد در این روز های پر از آلودگی سخت شده است و احتمال ابتلا به بیماری کرونا بیشتر شده است میتوانید به راحتی با شماره های موجود در سایت آیرون میداس تماس حاصل فرمایید.

تا بهترین قیمت را همراه با تخفیف به شما اعلام کنند و تمامی  مشخصات لازم محصولات را برای شما شرح دهند. همچنین میتوانید در صورت لزوم به شعبه حضوری این کارخانه در  بورس  لوله تهران در محله شاد آباد مراجعه کنید.

دسترسی به بازار آهن شادآباد به چه صورت است؟

برای رفتن به این بازار تنها کافی است از سه راه آذری به طرف خیابان فتح حرکت کنید در تمامی این مسیر مغازهه ا و حجره هایی وجود دارند که به بازار لوله و آهن شادآباد معروف هستند و میتوانید با مقایسه قیمت ها در مغازه های مختلف محصول مورد نظر خود را تهیه کنید در این بازار حدود 50 شرکت که در سطح کشوری فعالیت میکنند قرار دارند.

نکته مهم درباره این بازار لوله این است که منطقه معرفی شده در طرح ترافیک زوج و فرد قرار ندارد و دوم اینکه، برای دسترسی راحت تر می توانید از جاده شیر پاستوریزه حرکت کنید تا در ترافیک نمانید و راحت تر باشید.

خرید حضوری از بازار شادآباد بهتر است یا آنلاین؟

خرید غیر حضوری از بورس آهن تهران شاید از همان ابتدای کار سخت به نظر برسد زیرا شما در بازار نرفته اید مغازه های مختلف را نگشته اید تا مغازه و فروشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید از این رو معمولا در ابتدا بهتر است یکبار به صورت حضوری بروید و با محیط و فروشگاه های آنجا آشنایی پیدا کنید و بعد از آن با گرفتن آدرس سایت و شماره تلفن به صورت غیر حضوری و مجازی سفارشات خود را ثبت کنید.

ما در این سایت بهترین قیمت را برای لوله ها و  دیگر تجیهزات لازم برای شما ارئه میدهیم و قیمت های این محصولات را برای شما تضمین میکنیم که بهترین قیمت در بازار و بورس لوله استیل تهران هستند پس میتوانید به راحتی بدون نیاز به مراجعه حضوری  خرید خود را انجام دهید و در کمترین زمان ممکن درب محل  مورد نظر سفارشات خود را تحویل بگیرید.

1400/10/13
22:51:51
5.0 / 5
587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است