افزایش موقتی آلودگی هوای تهران

افزایش موقتی آلودگی هوای تهران

به گزارش حیوان خانگی بگیر بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از بعدازظهر فردا تا ظهر پنجشنبه (۲۹ تا ۳۰ دی ماه) افزایش موقتی آلاینده های جوی پیشبینی می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، از امروز تا ظهر پنجشنبه (۲۸ تا ۳۰ دی ماه) وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد پیشبینی می شود که امروز در پاره ای نقاط بخصوص بخش های جنوبی استان با وزش باد شدید و در ارتفاعات در اوایل روز با بارش پراکنده همراه می باشد.

از بعدازظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه (۳۰ دیماه تا اول بهمن ماه) با نفوذ سامانه بارشی در پاره ای نقاط بخصوص بخش های شمالی استان بارش باران و برف گاهی با وزش باد شدید و احتمال وقوع رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف و کولاک مورد انتظار است.

از روز شنبه (۲ بهمن ماه) با استقرار جوی پایدار در مناطق پرتردد شهری افزایش آلاینده های جوی پیشبینی می شود.
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه (امین آباد) با دمای ۹- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
آسمان تهران هم فردا (۲۹ دی ماه) صاف تا کمی ابری با بیشترین و کمترین دمای ۸ و ۲- درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
آسمان پایتخت پس فردا (۳۰ دی ماه) کمی ابری همراه با غبار محلی، از بعداز ظهر به تدریج ابری، در اواخر وقت بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید خواهد بود و دمای هوا در گرم ترین و سردترین زمان به ۸ و ۲- درجه سانتیگراد می رسد.

اداره کل هواشناسی استان تهران همینطور با صدور اخطار زرد رنگ آورده است: پنجشنبه شب تا ظهر جمعه (۳۰ دیماه تا اول بهمن ماه) در بعضی ساعات بارش برف و باران با احتمال رعدوبرق در ارتفاعات گاهی کولاک برف و تگرگ در نیمه شمالی استان تهران بخصوص دامنه های کوهستانی و ارتفاعات پیشبینی می شود.

حاکمیت این شرایط جوی لغزندگی معابر و جاده ها و کاهش دید افقی، وقوع مه و کولاک برف، محدودیت تردد در جاده های کوهستانی و احتمال سقوط بهمن در نقاط مستعد را به دنبال دارد و و اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به احتیاط درتردد درون شهری و جاده ای بخصوص جاده های کوهستانی و گردنه ها، همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل ایمنی، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و پرهیز از پرواز گلایدر سفارش می کند.

در ادامه این اخطار آمده است: وزش باد شدید گاهی خیلی شدید در سطح استان تهران بخصوص نیمه جنوبی و غربی استان تهران از پنجشنبه شب تا ظهر جمعه (۳۰ دیماه تا اول بهمن ماه) پیشبینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال صدمه به سازه های موقت و سست، احتمال صدمه به پوشش گلخانه ها، خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی وچود دارد و نسبت به محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، پرهیز از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک سفارش می شود.

در آخر این اخطار آمده است: از پنجشنبه شب تا جمعه (۳۰ دیماه تا اول بهمن ماه) کاهش دما حدود ۳ تا ۶ درجه سلسیوس در بخش های شمالی استان تهران دور از انتظار نیست. در این شرایط یخبندان سطح زمین در نواحی شمالی، یخبندان شبانه سطح زمین در بعضی نواحی مرکزی و جنوبی استان، احتمال صدمه به لوله های آب و تاسیسات، احتمال صدمه به خودرو ها و ماشین آلات وجود دارد.

در این شرایط اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به محافظت و پوشش لوله های آب و تاسیسات، استفاده از ضد یخ در خودرو ها و ماشین آلات، کنترل دما و مدیریت حامل های انرژی سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/10/29
14:41:02
5.0 / 5
307
تگهای خبر: آب , آسمان , آلودگی هوا , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است