هشدار نسبت به افزایش آلودگی هوا در تهران

هشدار نسبت به افزایش آلودگی هوا در تهران

حیوان خانگی بگیر: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از فردا(2بهمن)تا سه شنبه(5بهمن) انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران همین طور با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: از فردا(2بهمن)تا سه شنبه(5بهمن)به دلیل پایداری هوا و سکون نسبی جو، انباشت آلاینده های جوی خصوصاً «ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون» در نواحی پرتردد و صنعتی تهران پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی؛ افزایش شاخص آلودگی های جوی و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروههای حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک)، در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها دور از انتظار نیست.

به سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماریهای قلبی و ریوی و اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/11/01
19:28:29
5.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است