9 هزار هکتار طرح مرتعداری در جنوب کرمان احاله مدیریت شد

9 هزار هکتار طرح مرتعداری در جنوب کرمان احاله مدیریت شد

به گزارش حیوان خانگی بگیر کرمان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اظهار داشت: در جهت سیاست های ابلاغی سال ۱۴۰۰ سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تعداد ۵ طرح مرتعداری به مساحت ۹ هزار هکتار در منطقه جنوب کرمان به مجریان احاله گردید.


حمزه احمدی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به امضای قرارداد احاله مدیریت طرح های مرتعداری اظهار داشت: یکی از اولویت های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور مدیریت و محافظت از مراتع است چونکه تا وقتی که مشارکت جوامع محلی نباشد مدیریت مراتع گرفتار مشکل خواهد شد.
وی اظهار نمود: در اجرای طرح ۱۴۰۰۱۴۳ در جهت حفاظت و صیانت و همینطور احیای مراتع، ۵ طرح مرتعداری به مساحت ۹هزار هکتار در چارچوب احاله مدیریت مراتع با تنظیم اسناد قراردادی در دفترخانه رسمی به نماینده مرتعداران مراتع شهرستان های جیرفت و رودبارجنوب احاله گردید.
احمدی ضمن اشاره به این که امسال اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، در تهیه و احاله طرح های مرتعداری در کشور پیشرو است اضافه کرد: مجریان طرح های مرتعداری علاوه بر معافیت ۳۰ ساله از هرگونه پرداخت عوارض سالیانه تمدید پروانه چرا، در صورت هرگونه احیا و توسعه و بهره برداری در سطح مراتع اولویت بهره برداری هم با آنها می باشد.
منبع:

1400/11/03
14:21:05
5.0 / 5
302
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است