فرمانده نیروی دریایی ارتش:

۹۰ درصد تجارت جهانی در محدوده اقیانوسی انجام می شود

۹۰ درصد تجارت جهانی در محدوده اقیانوسی انجام می شود

به گزارش حیوان خانگی بگیر فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ما امنیت دریایی خویش را به صورت مستقل تأمین می نماییم.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، دریادار امیرشهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در افتتاحیه پنجمین کنفرانس اقیانوس شناسی خلیج فارس اظهار نمود: همانطور که مستحضر هستید، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از آغاز دفاع مقدس بر مبنای نوع عملکردی که داشته افتخاراتی را از حضرت امام دریافت کرده است که فرمودند نیروی دریایی چون نگینی در خلیج فارس می درخشد.
وی اضافه کرد: یک نکته ای که فرمانده کل قوا گفتند این بود که نیروی دریایی هم سیاسی، هم بین المللی و هم علمی و هم نظامی است و ما سعی کردیم تا این چهار خصوصیت را حفظ نماییم و در همه زمینه ها تلاش می نماییم تا جایی که امکان دارد نقش خویش را به خوبی ایفا نماییم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ما در کشوری هستیم که از نظر اقیانوسی، امنیت دریانوردی کشتی هایمان را به صورت مستقل اداره می نماییم، اما هرجا که لازم باشد هم در کنار هم قرار می گیریم و یک عملیات مشترکی را هم انجام می دهیم، اما به صورت کلی نکته مهم این است که ما فعایلت خویش را به صورت مستقل انجام می دهیم.
وی اضافه کرد: اگر بخواهیم یک مروری به مشخصات کلی داشته باشیم، اقیانوس هند یک کلید ارتباطی بسیار مهم می باشد.۳۷ کشور در اطراف اقیانوس هند قرار دارد، ۱۷کشور که مستقیما با اقیانوس هند مرتبط نیستند. این اقیانوس راهبردی رتبه سوم را دارد و در حوزه اقتصادی قلب اقیانوس های جهان نام گرفته.

امیرشهرام ایرانی افزود: ۹۰ درصد تجارت جهانی از این منطقه و در محدوده اقیانوسی انجام می شود، ۸۰ درصد کشورهای اطراف اقیانوس ها هستند و ۷۰ درصد هم وسعت اقانوس ها است. یعنی ابعادی که به هم متصل است.
وی درباره توسعه امنیت دریایی اظهارکرد: در بحث های امنیتی در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ یک افزایش جدی داشتیم. از یک منظر به این شکل است که نا امنی بیشتر شده و از منظر اصلی به این شکل است که میزان تردد افزایش پیدا کرده است و نکته مهمی که در مبحث دریا وجود دارد، این است که امنیت دریای کشورهایی که سواحل دریایی دارند از هر جهتی مهم تر است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در انتها با بیان اینکه دریا یک وسیله ارتباطی عمومی است که امروزه ما به آن بعنوان مزیت دسترسی نگاه می نماییم، اظهار داشت: ما از راه آب به نقاطی که آب دارد می توانیم با رعایت قوانین و مقررات دسترسی پیدا نماییم و در کشوری که سواحل دریایی وجود دارد اگر نتوان امنیت دریایی را برقرار کرد، نمی گردد امنیت داخلی را هم برقرار کرد و کشورهایی که به دریا راه ندارند گویی در زندان هستند.
منبع:

1400/11/04
21:58:45
5.0 / 5
316
تگهای خبر: آب , اقیانوس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است