سازمان هواشناسی هشدار داد

تشدید بارش در 6 استان

تشدید بارش در 6 استان

سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در ۶ استان و وزش باد شدید در ۸ استان اخطار داد و از مردم خواست از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ از تشدید فعالیت سامانه بارشی در ایام دوشنبه و سه شنبه(۱۱ و۱۲ بهمن ماه)خبر داد.

در این شرایط جوی بارش برف و باران، وزش باد شدید، کولاک برف و پدیده مه روز دوشنبه (۱۱بهمن ماه) در استانهای چهارمحال و بختیاری و روز سه شنبه(۱۲بهمن ماه) در استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شرقی خوزستان، جنوب لرستان، نوار غربی اصفهان و شمال غرب فارس پیشبینی می شود.

در این دو روز لغزندگی سطح جاده ها و اختلال در تردد، کولاک برف، کاهش دید، احتمال سقوط بهمن، مسدود شدن جاده های مواصلاتی برف گیر، افت فشار گاز و تاخیر و احتمال لغو پرواز دور از انتظار نیست.

به سفارش سازمان هواشناسی اجتناب از سفرهای غیر ضروری، همراه داشتن تجهیزات زمستانی همچون زنجیر چرخ، مه شکن و سوخت کافی، توقف فعالیتهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، آمادگی دستگاههای امدادی و مدیریت در مصرف انرژی باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد رنگ از تغییر توده هوا و افزایش شیو فشاری و وزش باد شدید در بعضی شهرها طی روزهای سه شنبه وچهارشنبه(۱۲ و۱۳ بهمن ماه) خبرداد.

مخاطرات حاصل از این شرایط جوی، احتمال خسارت به گلخانه ها و شکستن نهال ها و درختان کهنسال است که این پدیده جوی روز سه شنبه(۱۲ بهمن ماه) در استانهای خوزستان، بوشهر، فارس، کرمان، جنوب یزد، شمال هرمزگان و روز چهارشنبه(۱۳ بهمن ماه)در استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان رخ خواهد داد.

به سفارش سازمان هواشناسی، استقامت نهال های تازه کشت شده با نصب قیم جهت مقاومت در مقابل باد، خودداری از محلول پاشی و سم پاشی، استقامت و ترمیم سقف و سازه های گلخانه ها، عایق بندی و حفاظت از کندوها باید در دستور کار قرار گیرد.

بر اساس سفارش های سازمان هواشناسی باید با عنایت به باد و سرما در مناطق سردسیر، دامداری ها نسبت به خشک نگهداشتن سطح زمین و مسدود نگهداشتن درهای سالن ها اقدام نمایند و سالن های مرغداری نسبت به تهویه و کنترل دما در شرایط باد اقدامات لازم را انجام دهند.

در پی اخطار سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید، عدم انجام آبیاری جهت پیشگیری از سست شدن ریشه گیاهان به سبب باد، عدم استقرار ماشین آلات کشاورزی و نهاده های کشاورزی روی زمین، عدم آهک پاشی در استخرهای خاکی پرورش ماهی و مزارع میگو که آب آن تخلیه شده به سبب وزش باد شدید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. اخطار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/11/10
22:12:32
5.0 / 5
507
تگهای خبر: آب , بارش , حفاظ , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است