رگبار و رعد و برق در بیشتر نقاط کشور

رگبار و رعد و برق در بیشتر نقاط کشور

حیوان خانگی بگیر: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و رگبار و وزش باد شدید در کشور آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت جوی امروز اظهارکرد: امروز (۲۳ بهمن ماه) در مناطقی از غرب، جنوب غرب، بخش هایی از مرکز جنوب، شرق و جنوب شرق بارش باران و برف و وزش باد و در دامنه های جنوبی البرز خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد و در مناطق جنوبی، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.

وی اضافه کرد: یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) گستره بارش در جنوب شرق و شرق کشور در استانهای فارس، کرمان، هرمزگان، برخی نقاط سیستان و بلوچستان، برخی نقاط یزد و خراسان جنوبی است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر در سواحل شمالی و برخی نقاط اردبیل بارش رخ می دهد و از روز دوشنبه(۲۵ بهمن ماه) تا چهارشنبه (۲۷ بهمن ماه) گذر متناوب امواج از نوار شمالی کشور سبب می شود که طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۵ و ۲۶ بهمن ماه) در غرب سواحل دریای خزر، شرق اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف و چهارشنبه (۲۷ بهمن ماه) در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده و وزش باد رخ دهد.

وی اضافه کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۴ و ۲۵ بهمن ماه) در نیمه شرقی و جنوب کشور وزش باد شدید و در بعضی نقاط خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان شنبه (۲۳ بهمن ماه) نیمه غربی خلیج فارس، یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و دریای خزر نیز یکشنبه و دوشنبه (۲۴ و ۲۵ بهمن ماه) مواج پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۴ بهمن ماه) کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و برای روز دوشنبه (۲۵ بهمن ماه) نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ بهمن ماه) بندرعباس با دمای ۲۵ و ۲۳ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای ۷- و ۶- سانتی گراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1400/11/23
20:05:26
5.0 / 5
276
تگهای خبر: آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است