مطالعات نشان می دهد؛

شدت عوارض فشارخون حاملگی بر چشم ها در سنین بالاتر

شدت عوارض فشارخون حاملگی بر چشم ها در سنین بالاتر

بر مبنای تحقیقات جدید، خانمهایی که در دوران حاملگی گرفتار نوعی فشارخون بالا می شوند، علایم صدمه به رگ های خونی کوچک در چشم را تا میانسالی تجربه می کنند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، یافته ها نشان داده است که بیماری عروق کوچک یا میکروواسکولار امکان دارد دلیل افزایش ریسک ابتلاء به بیماری قلبی در آینده باشد.
«پره اکلامپسی» که به فشار خون بالا در حاملگی گفته می شود، در ۸ درصد از زنان آبستن رخ می دهد که بدون مدیریت صحیح، می تواند عوارض جدی برای مادر و نوزاد به همراه داشته باشد.
دکتر «مایکل هانیگبرگ»، نویسنده اصلی این مطالعه و متخصص قلب در بیمارستان عمومی ماساچوست، اظهار داشت: «یافته ها نشان داده است که بیماری میکروواسکولار یکی از مؤلفه های اساسی و قوی بیماری قلبی عروقی برای افراد در سنین میانسالی و اواخر زندگی است.»
محققان از داده های بیشتر از ۱۹ هزار زن با میانگین سنی ۵۴ سال سن استفاده کردند. آنها نخستین زایمان شأن به صورت متوسط ۲۸ سال قبل بود.
آنها بین سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ اسکن ها و آزمایش های مختلفی همچون تصاویر شبکیه چشم و آزمایش ادرار انجام دادند. در بین آنها، ۲۸۱ زنی که در حاملگی فشار خون بالا داشتند با خانمهایی که فشارخون بالا نداشتند مقایسه شدند.
زنان با سابقه پره اکلامپسی هنوز پروتئین بیشتری در ادرار داشتند که نشانه صدمه کلیه است. آنها همینطور دارای تراکم بسیار کمتر رگ های خونی کوچک در چشم بودند که با مشکلاتی مانند فشار خون بالا، نارسایی قلبی، نارسایی کلیه، دیابت نوع ۲ و آپنه خواب مرتبط می باشد.
هانیگبرگ در ادامه اضافه کرد: «در حال حاضر، این یافته ها می تواند به زنان و پزشکان آنها کمک نماید تا خطر طولانی مدت در افرادی که پره اکلامپسی داشتند را تشخیص دهند و اقداماتی را انجام دهند که به صورت کلی خطر بیماری قلبی را می کاهد، مانند تغییر سبک زندگی و تجویز دارو برای درمان عوامل خطر.»
به گفته محققان، مطالعات بیشتری برای درک بهتر زمان تغییرات میکروواسکولار با عنایت به پره اکلامپسی و بیماری قلبی در آینده، و تأیید اعتبار استفاده از تصاویر شبکیه برای پیشبینی خطر قلبی عروقی مورد نیاز است.


منبع:

1400/11/28
11:29:08
5.0 / 5
237
تگهای خبر: آب , بیماری , پزشك , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است