ممنوعیت تردد وسایل نقلیه کاربراتوری از آغاز سال ۱۴۰۱

ممنوعیت تردد وسایل نقلیه کاربراتوری از آغاز سال ۱۴۰۱

به گزارش حیوان خانگی بگیر با مصوبه هیات وزیران، تردد تاکسی و موتورسیکلت های کاربراتوری از آغاز سال ۱۴۰۱ در هشت کلانشهر کشور ممنوع می باشد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا طبق ماده ۸ قانون هوای پاک مصوب هیات وزیران، از آغاز سال ۱۴۰۱ تردد تاکسی و موتورسیکلت های کاربراتوری در کلانشهرهای تهران، کرج، شیراز، اصفهان، مشهد، اراک، تبریز و اهواز ممنوع می باشد.

براساس این مصوبه تردد کلیه وسایل نقلیه کاربراتوری در نواحی کم انتشار LEZ(طرح کاهش آلودگی هوا) در این کلانشهرها ممنوع اعلام شده است.

طبق مطالعه نتایج سیاهه انتشارآلایندگی شهر تهران (گزارش سال۱۴۰۰ سازمان حفاظت محیط زیست) ۲۱ درصد از سهم انتشار ذرات معلق آلاینده هوا متعلق به موتورسیکلت ها و۱۰ درصد از آلودگی هوای ناشی از آلاینده های اکسیدهای نیتروژن در ارتباط با تردد تاکسی ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، هم اکنون حدود ۱۰ میلیون وسیله نقلیه فرسوده در کشور در حال تردد است که سهم قابل توجهی در انتشار آلاینده های هوا دارند و از رده خارج کردن و نوسازی این وسایل منجر به کاهش انتشار آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا می شود.

منبع:

1400/12/07
19:49:11
5.0 / 5
267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است