بارش باران در شرق کشور

بارش باران در شرق کشور

حیوان خانگی بگیر: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در شرق کشور و گاهی رعد و برق و وزش باد آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار نمود: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز ( ۹ اسفندماه) در نواحی شمال شرق، شرق و جنوب شرق بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود و این شرایط سه شنبه(۱۰ اسفندماه) در نواحی شرق و جنوب شرق ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۱۱ اسفندماه) در بیشتر نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود و از بعدازظهر در نواحی شمال غرب افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می رود و پنجشنبه(۱۲ اسفندماه) با ورود سامانه بارشی در نواحی شمال غرب، غرب و جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: روز جمعه(۱۳ اسفندماه) گستره سامانه بارشی افزایش می یابد و فعالیت آن علاوه بر نواحی ذکر شده در سواحل دریای خزر، مرکز، شرق، شمال شرق و همین طور شمال استانهای بوشهر و فارس ادامه خواهد داشت. در این روز به سبب افزایش شیو فشاری و تغییر توده هوا روی کشور برای بیشتر مناطق کشور وزش باد گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود که در مناطق مستعد سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

به گفته ضیاییان طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه(۱۱ و ۱۲ اسفندماه) در سواحل دریای خزر افزایش محسوس دما ۸ تا ۱۰ درجه سانتیگراد و جمعه (۱۳ اسفندماه) کاهش ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد انتظار می رود همین طور جمعه(۱۳ اسفندماه) در نواحی شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز کاهش ۶ تا ۸ درجه دما پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: دوشنبه و سه شنبه ( ۹ و ۱۰ اسفندماه) نیمه شرقی خلیج فارس و از پنج شنبه (۱۲ اسفندماه) تا قبل از ظهر جمعه(۱۳ اسفندماه) نیمه غربی خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۰ اسفندماه) کمی ابری و در بعضی ساعت ها همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و برای روز چهارشنبه (۱۱ اسفندماه) نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۹ و ۱۰ اسفند ماه) بندرعباس و با دمای ۲۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرم ترین و زنجان و همدان با دمای ۲- و صفر درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1400/12/09
20:26:10
5.0 / 5
173
تگهای خبر: آسمان , بارش , كیفیت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است