ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا

ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا

حیوان خانگی بگیر: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید در جنوب کشور طی امروز (14 اسفند ماه)، کاهش دما تا 10 درجه سانتیگراد از امروز تا دوشنبه(16 اسفندماه) و ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت جوی کشور اظهار نمود: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز(۱۴ اسفندماه) در بعضی مناطق استانهای کرمان، فارس، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش برف در نواحی مرتفع پیش بینی می شود.

وی افزود: اوایل وقت یکشنبه (۱۵ اسفندماه) در استان خراسان رضوی بارش پراکنده پیش بینی می شود و از پس از ظهر این روز سامانه بارشی جدیدی وارد کشور خواهد شد و در نواحی غرب، شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز غربی، بارش باران و برف و وزش باد شدید وقت پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: دوشنبه (۱۶ اسفندماه) گستره فعالیت سامانه بارشی علاوه بر نواحی ذکر شده، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان، سواحل دریای خزر و بخش هایی از مرکز و شمال شرق کشور را در برمی گیرد.

وی افزود: سه شنبه (۱۷ اسفندماه) در نواحی شمال شرق و ارتفاعات البرز ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود. از بعدازظهر چهارشنبه (۱۸ اسفندماه) مجدد با ورود سامانه بارشی در نواحی شمال غرب بارش شروع خواهد شد و به تدریج نواحی غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات غربی البرز را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گفته ضیاییان امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ اسفندماه) در نواحی جنوب شرق، شرق و دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد وخاک پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: رخداد این شرایط طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۶ و ۱۷ اسفندماه) در نیمه جنوبی کشور دور از انتظار نیست و از امروز تا دوشنبه (۱۶ اسفندماه) برای سواحل دریای خزر روند کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دما و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه(۱۷ و ۱۸ اسفندماه) افزایش ۶ تا ۸ درجه ای دما برای این مناطق انتظار می رود.

ضیاییان ضمن اشاره به کاهش دمای چهار درجه ای اظهار نمود: دوشنبه (۱۶ اسفندماه) در نواحی شمال غرب کشور کاهش ۴ تا۶ درجه ای دما پیش بینی می شود. امروز(۱۴ اسفندماه) نیمه شرقی دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود. این شرایط دوشنبه برای دریای خزر و چهارشنبه در غرب خلیج فارس انتظار می رود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۵ اسفندماه) نیمه ابری و وزش باد و در بعضی ساعت ها وزش باد شدید با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۴ و برای روز دوشنبه (۱۶ اسفندماه) ابری و بارش باران و در بعضی ساعت ها مه رقیق و گاهی وزش باد و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ اسفند ماه) بندرعباس با دمای ۲۶ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه و زنجان با دمای ۴- و۳- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1400/12/14
11:02:18
5.0 / 5
194
تگهای خبر: آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است