عضو شورای عالی نظام پزشكی:

فقط بیمه ها از نسخه نویسی الکترونیک راضی هستند

فقط بیمه ها از نسخه نویسی الکترونیک راضی هستند

به گزارش حیوان خانگی بگیر عضو شورای عالی نظام پزشکی اظهار داشت: با اجرای شتابزده طرح نسخه نویسی الکترونیک در اجزای مثلث بیمار، مراکز طرف قرارداد و سازمان های بیمه گر، تنها ضلع سوم یعنی بیمه ها راضی هستند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، فرجود شکوهی، با اشاره به این که حذف کاغذ از تمامی نسخ، در دسترس بودن فایل درمانی هر شخص برای سازمان های بیمه گر و سهولت دسترسی به مراکز درمانی برای مردم همچون اهداف طرح نسخه نویسی الکترونیک است، اضافه کرد: باتوجه به اینکه هماهنگی های لازم با بیمه های تکمیلی صورت نگرفته و برای پرداخت های خود نسخه کاغذی را از بیمار طلب می کنند، این امر نقضِ غرض اهداف اولیه یعنی حذف کاغذ است. وی افزود: خیلی از پزشکان متخصص بخش خصوصی به سبب عدم عقد قرارداد با بیمه ها، وقت گیر بودن ثبت نسخ الکترونیک و یا نیاز به یک پرسنل جدیدِ و آشنا به امور بیمه ها، از ثبت الکترونیک نسخ استنکاف می ورزند که نتیجه آن مواجه شدن بیماران تحت پوشش بیمه با مشکلات گوناگون است. شکوهی با اعلان اینکه برنامه های نسخه نویسی الکترونیک کاربر پسند نیست، اضافه کرد: گوناگون بودن این برنامه از دیگر مشکلاتی است که همکاران با آن مواجهند و باید با تجمیع این برنامه ها و سهولت استفاده از آنها شرایط را جهت استفاده بهینه از این طرح آماده نمود.
وی با اشاره به این که مشکل در مراکز پاراکلینیک خیلی بیشتر است، افزود: برخی اوقات یک کد را به پنجاه کد تقسیم کرده اند و نسخِ اغلب مراکز پاراکلینیک و مؤسسات ناقص بوده و کم و کسری های زیادی در آن وجود دارد که به صورتی یک سردرگمی به وجود می آید و در نهایت موجب خدمت رسانی ناقص به بیماران خواهد شد.
شکوهی سرعت کم اینترنت، پشتیبانی های ناقص که برخی اوقات از طرف سرور صورت می گیرد و عدم دسترسی به سیستم بیمه ها را از دیگر مشکلات طرح نسخه نویسی الکترونیک عنوان نمود و اظهار داشت: البته این طرح باید از یک جایی شروع می شد اما بهترین و تضمینی ترین روش این بود که در ابتدا دو استان شمال و جنوب کشور به مدت یک سال بصورت پایلوت آنرا اجرائی می نمودند و بعد از بررسی های لازم و رفع عیوب به شکل سراسری ضمانت اجرائی می یافت.


منبع:

1400/12/15
10:11:00
5.0 / 5
275
تگهای خبر: پزشك , سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است