مطالعات نشان می دهد؛

بیماران کووید 19 در معرض 20 بیماری قلبی عروقی هستند

بیماران کووید 19 در معرض 20 بیماری قلبی عروقی هستند

بر مبنای نتایج یک تحقیق جدید، افرادی که به کووید ۱۹ مبتلا می شوند، بعد از آلوده شدن با خطر بیشتر مبتلا شدن به ۲۰ بیماری مختلف قلبی و عروقی روبرو هستند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از وب مِد، این مطالعه نشان داد حتی افرادی که به خاطر ابتلاء به کووید ۱۹ خفیف در بیمارستان بستری نشده بودند، نسبت به افرادی که هیچگاه مبتلا به این بیماری نشده بودند، بیشتر گرفتار بیماری قلبی عروقی شدند.
اثرات طولانی مدت می تواند شامل نارسایی قلبی، سکته مغزی، تپش نامنظم قلب، لخته شدن خون، بیماری های عروق خونی و اختلالات التهابی قلب مانند پریکاردیت و میوکاردیت باشد.
محققان داده های بیشتر از ۱۱ میلیون آمریکایی را در پایگاه های داده مراقبت های بهداشتی ملی که بین مارس ۲۰۲۰ تا ژانویه ۲۰۲۱ مبتلا به کووید ۱۹ بودند، بررسی کردند. آنها خطرات و چشم انداز یک ساله را برای ۲۰ بیماری قلبی عروقی تخمین زدند.
افرادی که یک سال قبل مبتلا به کووید ۱۹ بودند، در مقایسه با کسانی که به ویروس کرونا مبتلا نشده بودند، به صورت قابل توجهی در معرض خطر ابتلاء به هر ۲۰ بیماری مختلف قلبی و عروقی بودند. این خطر با شدت کووید ۱۹ افزوده شد و در بین حدود ۱۷، ۰۰۰ بیماری که در بیمارستان بستری شده بودند و ۵، ۴۰۰ بیماری که در بخش های مراقبت های ویژه تحت درمان بودند، حتی بیشتر شد.
به گفته محققان: «ما افزایش ریسک ابتلاء به مشکلات قلبی عروقی را در افراد مسن و در جوانان، در افراد دیابتی و بدون دیابت، در افراد چاق و افراد بدون چاقی، در افرادی که سیگار می کشیدند و هیچگاه سیگار نمی کشیدند، مشاهده کردیم.»
اکنون دانشمندان درحال بررسی چگونگی صدمه کووید ۱۹ به قلب و عروق خونی و افزایش ریسک ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی هستند. ویروس کرونا امکان دارد در طول عفونت مستقیماً به عضلات قلب حمله کند، سبب التهاب در سلول هایی شود که داخل قلب و عروق خونی را پوشانده اند و منجر به التهاب کلی شود که به قلب و عروق صدمه می رساند.


منبع:

1400/12/16
10:03:03
5.0 / 5
228
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است