معاون وزیر بهداشت تاكید كرد؛

نه گفتن در مدیریت بیمارستانی معنا ندارد

نه گفتن در مدیریت بیمارستانی معنا ندارد

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن اشاره به ساختار ناهمگون و متفاوت اداره بیمارستان ها، اظهار داشت: در مدیریت بیمارستانی محدودیت و نه گفتن معنایی ندارد و درمان بیماران باید تامین گردد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، بهروز رحیمی، روز دوشنبه در اولین جشنواره دانشگاه بهره ور و سومین جشنواره بیمارستان بهره ور، ضمن اشاره به این که اصل مدیریت وفاداری است، اظهار نمود: دانشگاه مرکز عقلانیت و بهره وری است.
وی با تکیه بر این که باید مصادیق بهره وری در دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد شود اضافه کرد: دانشگاه فاصله بین صنعت و آموزش را به کمترین حد ممکن می رساند و محصول آن سلامت و لبخندی است که بر لب مردم می نشیند.
رحیمی اظهار داشت: ارزش افزوده جامعه مدیریتی دانشگاه های علوم پزشکی در مراکز بیمارستانی ایجاد می شود.
وی ضمن اشاره به ساختار ناهمگون و متفاوت اداره بیمارستان ها، اضافه کرد: در مدیریت بیمارستانی محدودیت و نه گفتن معنایی ندارد، باید در درمان بیماران به رغم تمام کمبودها سلامت مردم حفظ شود، این مهم مصداق بارز بهره وری است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به اینکه فاصله بین آموزش و صنعت در بیمارستان ها توجیه منطقی ندارد، توضیح داد: یکی از محورهایی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به آن می بالیم ارتقای سلامت و رضایت بیماران است.
وی، سلامت مردم با ۴۰ سال پیش را مقایسه کرد و اضافه کرد: مطمئناً ارتقای کیفیت در خدمات سلامت بر آرامش روانی مردم که بخش بزرگی از آن در قالب مؤلفه های سلامت جای می گیرد اثر بخش است.
رحیمی تصریح کرد: مصداق مدیریت مناسب در کشور، مدیریت بیمارستانی است.
وی در ادامه به بحران کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: کرونا به آسانی مدیریت و کنترل نشد، کرونا با تلاش و جانفشانی مهار گشت و به عبارتی سفیدپوشان نظام سلامت برای محافظت از جان مردم قربانی کرونا شدند.
به گفته رحیمی، درصورتیکه بهره وری در تمام ابعاد مورد توجه باشد اساسا بر چالش ها و مشکلات موجود پیروز می شویم.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اضافه کرد: فرصت ها از دل بحران ایجاد می شوند ازاین رو باید به کمبودها به چشم فرصت نگاه کرد.
وی با تکیه بر این که نگاه معاونت توسعه، نگاه توسعه ای است اظهار داشت: بهره وری با ارتقای پرسنل ایجاد می شود.
رحیمی اظهار داشت: باید مواضع مناسب تری نسبت به توسعه و ارتقا پرسنل ایجاد شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به اینکه رضایت و آرامش پرسنل بعنوان مشتریان داخلی اهمیت ویژه ای دارد، تصریح کرد: تا وقتی که نتوانیم رضایتمندی پرسنل را ایجاد نماییم، نمی توانیم در خارج از سیستم هم موفق باشیم.
وی یادآوری کرد: باید به مجموعه و سرمایه نیروی انسانی نگاه توسعه ای داشته باشیم.
رحیمی استفاده از تخصص و جوان گرایی در عرصه های مختلف مدیریتی درمان را خواهان شد و افزود: باید برای خلق ایده های جدید و در کمیته های بهره وری در بیمارستان ها از جوانان استفاده نماییم.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت افزود: فرصت ها درون بیمارستان ها است، درصورتیکه نظام مدیریت ارزیابی عملکرد و کنترل به خوبی مدیریت شود بی گمان سایر موارد هم حل شدنی است.
وی ضمن اشاره به این مورد که کنترل یکی از اصلی ترین موارد در بهره وری بیمارستان ها تلقی می شود تصریح کرد: با کمک سامانه و داشبورد می توانیم بهره وری را به مفهوم واقعی ایجاد نماییم.
رحیمی اظهار داشت: هر مسیری خارج از داشبورد ایجاد شود با شکست مواجه خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن اشاره به موفقیت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در زمینه بهره وری و استفاده از داشبوردهای هوشمند بیمارستانی را خواهان شد و اظهار داشت: باید این مدل موفق توسط سایر دانشگاه ها الگوبرداری و اجرا شود.
وی تصریح کرد: دغدغه سلامت، مهم ترین دغدغه دولت سیزدهم است و بهره وری در سلامت، خدمت خالصانه و تکریم مراجعان است.


منبع:

1400/12/17
11:07:48
5.0 / 5
227
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است