یك مسئول تاكید كرد؛

باید سالانه 100 هزار هکتار به فضای سبز کشوراضافه نماییم

باید سالانه 100 هزار هکتار به فضای سبز کشوراضافه نماییم

البرز معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: باید سالانه یکصد هزارهکتار به فضای سبزمان اضافه نماییم و همه سازمان ها و ارگان ها نیز دراین زمینه فعال باشند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، محمد حسن نامی در آیین کاشت نهال در شهرک دارویی برکت شهرستان ساوجبلاغ و بهره برداری از ۹۷۵ طرح منابع طبیعی سراسر کشور که با مرکزیت البرز بصورت وبیناری برگزار شد، اشاره کرد: برخی خسارت‎های پنهان چون از دست دادن خاک در کشوروجود دارد. زمین هایی که شیب بالای 15 درجه دارند، خاک زیادی در مواقع سیل از دست می دهند. برای جایگزین شدن خاک زمان بسیار زیادی لازم است، از طرفی سدها با جابجا شدن خاک پر می شوند که این مساله موجب افزایش هزینه ها و از دست دادن آب می شود. بدین سبب از وظایف مهم منابع طبیعی آبخیزداری و آبخوان داری است.
وی ادامه داد: گرم شدن هوا یکی دیگر از بحران هایی است که در کشور ما به سرعت اتفاق می افتد بدین سبب باید منابع طبیعی را توسعه دهیم تا هم از بحران ها پیشگیری کند هم به حفظ اعتدال دما کمک نماید.
وی با اشاره به این که باید سالانه 100 هزار هکتار به فضای سبزمان اضافه نماییم و همه سازمان ها و ارگان ها نیز دراین زمینه فعال باشند، اظهار داشت: اگر بگویند اقتصاد مهمتراست یا محیط زیست می گویم محیط زیست، برای اینکه زیرساخت اقتصاد، محیط زیست است. رهبر معظم انقلاب نیز به این مساله و کشت درختان مثمر تاکید دارند. 12 میلیون اصله درخت در تهران داریم اگر نیمی از آنها مثمر بودن بسیار پربرکت بود.
نامی اشاره کرد: درصد بودجه عمومی کشور برای مقابله با بحران طبیعی و سوانح است که می توانیم از این منبع برای کمک استفاده نمائیم.1400/12/21
12:13:03
5.0 / 5
171
تگهای خبر: آب , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است