بارش باران در تهران، کاهش دما تا ۸ درجه

بارش باران در تهران، کاهش دما تا ۸ درجه

حیوان خانگی بگیر: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران عمده بارش باران از بعدازظهر سه شنبه و طی روز چهارشنبه (24 و 25 اسفندماه) مورد انتظار است و از بعدازظهر چهارشنبه خصوصاً در بخش های جنوبی استان وزش باد شدید تا خیلی شدید با احتمال خیزش موقتی گردوخاک پیش بینی می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در پاره ای نقاط خصوصاً در ارتفاعات گاهی با رگبار پراکنده واحتمال رعد و برق، در بعضی مناطق خصوصاً در بخش های جنوبی گاهی همراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید پیش بینی می شود.

عمده بارش از بعدازظهر سه شنبه و طی روز چهارشنبه (۲۴ و ۲۵ اسفندماه) مورد انتظار است که در مناطق مستعد با احتمال بارش تگرگ و در ارتفاعات همراه با مه و بارش برف و باران خواهد بود.

از بعدازظهر چهارشنبه در سطح استان خصوصاً بخش های جنوبی وزش باد شدید تا خیلی شدید با احتمال خیزش موقتی گردوخاک پیش بینی می شود و از پس از ظهر چهارشنبه تا اختتام هفته کاهش نسبتا شایان توجه دما در سطح استان و یخبندان شبانه سطح زمین در دامنه ها و ارتفاعات مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه آبعلی با کمینه دمای صفر درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران نیز فردا (۲۳ اسفندماه) کمی ابری، گاهی وزش باد و در بعداز ظهر نیمه ابری، گاهی ابری و رگبار باران بیشترین و کمترین دمای ۸ و ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آسمان پایتخت پس فردا (۲۴ اسفندماه) نیمه ابری و گاهی ابری و رگبار و رعد و برق و وزش باد و دمای هوا در گرم ترین و سردترین زمان به ۹ و ۱۸ درجه سانتیگراد می رسد.

اداره کل هواشناسی استان تهران، با صدور هشدار زرد رنگ از نفود سامانه بارشی و در بعضی ساعات خصوصاً ساعات بعدازظهر رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و تگرگ و وزش باد شدید موقتی در ارتفاعات، بارش باران و برف و مه گاهی کولاک برف از ظهر دوشنبه(۲۳ اسفندماه) تا چهارشنبه(۲۵ اسفندماه) آگاهی داد.

این پدیده جوی روز دوشنبه (۲۳ اسفندماه) در ارتفاعات استان، روز سه شنبه(۲۴ اسفندماه) در مناطق شمالی و مرکزی استان و روز چهارشنبه (۲۵ اسفندماه) در مناطق استان تهران پایدار می باشد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی لغزندگی و احتمال آبگرفتگی موقت معابر، محدودیت و اختلال در تردد در جاده های کوهستانی، وقوع مه و کولاک برف دور از انتظار نیست بدین سبب اداره کل هواشناسی استان تهران احتیاط هنگام تردد درون شهری و جاده ای خصوصاً جاده های کوهستانی و گردنه ها پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و پرهیز از پرواز گلایدر را سفارش می کند.

اداره کل هواشناسی استان تهران در ادامه این هشدار از افزایش سرعت وزش باد و وزش باد شدید گاهی خیلی شدید در بخش های جنوبی استان گاهی همراه با خیزش گرد و خاک خصوصاً در بخش های جنوبی استان از پس از ظهر چهارشنبه (۲۵ اسفندماه) تا پنجشنبه(۲۶ اسفندماه) در مناطق استان تهران آگاهی داد.

در این شرایط جوی احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال ها، احتمال لطمه به سازه های موقت و سست، احتمال لطمه به پوشش گلخانه ها و خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد.

به سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران، محکم کردن سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، پرهیز از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک در دستور کار قرار گیرد.

از چهارشنبه شب تا پنج شنبه کاهش محسوس دما حدود ۵ تا ۸ درجه سلسیوس در مناطق استان تهران رخ می دهد. در این شرایط یخبندان شبانه سطح زمین در نواحی شمالی استان، احتمال لطمه به لوله های آب و تاسیسات، احتمال لطمه به خودرو ها و ماشین آلات وجود دارد.

اداره کل هواشناسی استان تهران محافظت و پوشش لوله های آب و تاسیسات، استفاده از ضد یخ در خودرو ها و ماشین آلات، مدیریت حامل های انرژی، کنترل دمای گلخانه ها و اتخاذ سایر تمهیدات لازم در زمینه کشاورزی را سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1400/12/22
20:10:12
5.0 / 5
300
تگهای خبر: آب , آسمان , بارش , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است