محققان می گویند؛

کووید ۱۹ تبدیل به یک بیماری فصلی می شود

کووید ۱۹ تبدیل به یک بیماری فصلی می شود

حیوان خانگی بگیر: بگفته پژوهشگران، انتظار می رود کووید ۱۹ مانند بیشتر ویروس های تنفسی که در ماه های زمستان اوج می گیرند، به یک بیماری فصلی تبدیل گردد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، دکتر «روشل والنسکی»، مدیر مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها آمریکا، اظهار داشت: «انتظار داریم کووید ۱۹ به یک بیماری فصلی تبدیل گردد که با تغییر آب و هوا می آید و می رود.»
به هر حال، سایر ویروس های کرونا که سبب سرماخوردگی می شوند، در طول ماه های زمستان حمله می کنند و در ماه های گرم تر ساکن می شوند.
همین امر در مورد سایر عفونت های تنفسی مانند آنفلوانزا، گلودرد استرپتوکوکی و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) صادق است. این ویروس ها در تمام سال پخش می شوند اما معمولا در زمستان افزایش می یابند.
اپیدمیولوژیست ها می گویند که بعید است اقدامات سخت گیرانه مانند قرنطینه و محدودیت ظرفیت در مکان های خاص بازگردد. اما استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی امکان دارد در طول موج های آینده همچنان سفارش شود.
محققان اذعان دارند همانطور که در دو سال قبل مشاهده کرده ایم، موارد کووید ۱۹ در طول ماه های زمستان که معمولا انتقال ویروس های سرماخوردگی و آنفلوانزا افزایش می یابد افزایش پیدا کرده است.
برخی از مطالعات نشان داده اند که محیط های گرم و مرطوب مانع از زنده ماندن ویروس کرونا می شود، در حالیکه آب و هوای سردتر با میزان رطوبت پایین تر امکان دارد به گسترش ویروس کمک نماید.
همچنین شواهد نشان داده است مناطق دارای آلودگی هوا، با نرخ بالاتر موارد کووید ۱۹ همراه با افزایش شدت بیماری و مرگ مرتبط می باشد.


منبع:

1400/12/24
13:32:57
5.0 / 5
359
تگهای خبر: آب , آلودگی هوا , بیماری , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است