فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی كشور تاكید كرد

آماده باش تمامی نیروهای حفاظتی و جنگلبان در تعطیلات نوروزی

آماده باش تمامی نیروهای حفاظتی و جنگلبان در تعطیلات نوروزی

حیوان خانگی بگیر: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور از آماده باش کامل نیروهای حفاظتی و جنگلبان در روزهای تعطیلات نوروزی آگاهی داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا سرهنگ رضا اکبری اظهار داشت: در تعطیلات نوروزی بیش از ۱۰۰۰ واحد گشت خودرویی، موتوری و پیاده مسئولیت حراست و پاسداری از عرصه های منابع طبیعی را برعهده دارند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در ادامه اظهارکرد: خط ارتباطی ۱۳۹ و ۱۵۰۴ بصورت شبانه روزی پاسخگوی دریافت گزارش های مردمی است و دوستداران منابع طبیعی هرگونه آتش سوزی در جنگلها و مراتع و یا هرگونه تخریب و تصرف منابع طبیعی از طرف افراد سودجو را می توانند به این سامانه اعلام کنند.

وی با اعلان اینکه برخی افراد فرصت طلب از تعطیلات نوروزی استفاده می نمایند و به تخریب و تصرف منابع طبیعی دست می زنند، هشدار داد: با هماهنگی انجام شده با مقامات قضایی با متصرفان منابع طبیعی و قاچاقچیان چوب در روزهای تعطیلات نوروزی به شدت برخورد می شود و این دسته افراد به مراجع قضایی معرفی می گردند.

اکبری به مردم سفارش کرد: باتوجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و حضور احتمالی مردم در طبیعت، از هرگونه آتش افروزی و روشن کردن آتش در جنگل و مراتع جداً اجتناب کنند.

وی تاکیدکرد: هنگام تردد در جاده ها از پرتاب کردن فیلتر سیگار، انداختن بطری، شیشه و قوطی فلزی در حاشیه جاده ها اجتناب کنند برای اینکه این اشیاء علاوه بر تخریب طبیعت و منابع طبیعی سبب حریق در جنگلها و مراتع می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی اکبری ابراز امیدواری کرد: با مشارکت مردم و همیاران و دوستداران طبیعت شاهد شکوفایی ایرانی سرسبز و قوی باشیم.

منبع:

1401/01/01
12:51:43
5.0 / 5
233
تگهای خبر: جنگل , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است