صدای طوفان پایتخت چه زمانی به گوش رسید؟

صدای طوفان پایتخت چه زمانی به گوش رسید؟

به گزارش حیوان خانگی بگیر شهر تهران در سالهای گذشته به تناوب با وزش های باد شدید روبرو شده که طوفان دوم فروردین ماه سال جدید هم یکی از آن هاست. کاهش خسارات احتمالی و مقابله با این پدیده جوی نیازمند پیشبینی و اتخاذ تمهیدات مناسب قبل از وقوع آن است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، طوفان که دوم فروردین در تهران رخ داد، سایه ای از طوفان شدید ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ را بر شهر انداخت حادثه ای که پنج کشته و بیشتر از ۵۰ نفر برجای گذاشت و به دکل های مخابراتی، جرثقیل های ساختمانی، تابلوهای راهنمایی و رانندگی، درختان و کابل های برق... وارد کرد.

با وقوع طوفان دوم فروردین که برپایه اعلام سازمان اورژانس کشور در تهران و البرز ۱۱ مصدوم برجای گذاشت، این پرسش عنوان شد که آیا سازمان هواشناسی مجدد غافلگیر شده بود.

پرسشی که رئیس سازمان هواشناسی کشور به آن پاسخ داد و اظهار داشت که اخطار در ارتباط با این پدیده جوی از سه روز تا ۲۴ ساعت پیش از وقوع آن صادر و هشدارهای لازم نسبت به آن داده شده است.

به گفته سحر تاج بخش، سازمان هواشناسی کشور در مقایسه با دیگر کشورها تلاش می کند تا پیشبینی های تاثیرمحور (Impact based forecasting) داشته باشد. این پیشبینی برای طوفان تهران و بادی که در استانهای دیگر وزید هم صادر شد.

رییس سازمان هواشناسی تشریح می کند: در پیشبینی هایی که بر مبنای اخطار هواشناسی انجام می شود، بر عوامل موثر بر پدیده مذکور و تأثیر آنها تاکید و سفارش های مربوطه برای مقابله با مخاطرات آن هم به آن اضافه می شود. درباره طوفان تهران هم پیشبینی سازمان هواشناسی درست بود و در اخطار زردی که صادر شد به صورت مشخص وزش باد و به تبع آن شکستن درخت ها و صدمه به تابلو تبلیغاتی و سازه های موقت مورد تاکید قرار گرفت. همینطور به عامه مردم سفارش شد تا از این سازه ها فاصله بگیرند.

وی اضافه می کند: وزش باد برای هوانوردی اهمیت بالایی دارد. به این منظور گزارش مشخصی به نام airmet هم توسط سازمان هواشناسی کشور صادر شد. هشدارهای زرد ما برای وزش باد از سه روز پیش از وقوع این پدیده صادر شد و تا ۲۴ ساعت پیش از آن هم ادامه داشت.
1401/01/05
13:07:20
5.0 / 5
281
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است