مطالعات نشان می دهد؛

نوزادان واکنش ایمنی قوی تری به کووید ۱۹ دارند

نوزادان واکنش ایمنی قوی تری به کووید ۱۹ دارند

به گزارش حیوان خانگی بگیر تحقیقات جدید نشان داده است که نوزادان و کودکان نوپا نسبت به بزرگسالان پاسخ ایمنی قوی تری نسبت به کروناویروس جدید دارند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در این مطالعه، دانشمندان نمونه های خون جمع آوری شده از ۶۸۲ کودک و بزرگسال تا سن ۶۲ سال و واکسینه نشده را در ۱۷۵ خانواده بین نوامبر ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ تجزیه و تحلیل کردند.
از این افراد، ۵۶ نفر شواهدی از وجود آنتی بادی کروناویروس داشتند که نشان دهنده عفونت قبلی است. آنها شامل ۱۵ کودک ۳ ماهه تا ۴ ساله، ۱۳ کودک ۵ تا ۱۷ ساله و ۲۸ بزرگسال ۱۸ سال و بالاتر بودند.
آنتی بادی های موجود بر نقطه کلیدی روی پروتئین خوشه بیرونی ویروس در کودکان ۴ ساله به پایین، بیشتر از ۱۳ برابر و در کودکان ۵ تا ۱۷ ساله تقریباً ۹ برابر بیشتر از بزرگسالان بود.
محققان همینطور دریافتند که سطح آنتی بادی های خنثی کننده کروناویروس، که امکان دارد به پیشبینی محافظت در مقابل کووید شدید کمک نماید، در کودکان ۴ سال به پایین تقریباً دو برابر بیشتر از بزرگسالان است.
بر اساس این مطالعه، در اغلب خانواده هایی که هم کودکان و هم بزرگسالان شواهد آنتی بادی عفونت قبلی را داشتند، کودکان ۴ سال به پایین نسبت به همه اعضای خانواده دارای بالاترین میزان آنتی بادی بودند.
دکتر «روث کارون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز مریلند، اظهار داشت: «این مطالعه نشان داده است که حتی کودکان در چند سال اول زندگی توانایی ایجاد پاسخ های آنتی بادی قوی به عفونت کروناویروس را دارند که در بعضی موارد بیشتر از پاسخ های بزرگسالان است.»
به گفته محققان، این یافته ها باید اطمینان خاطر ایجاد نماید که با دوزهای مناسب واکسن میتوان به صورت مؤثر کودکان بسیار خردسال را در مقابل کروناویروس ایمن کرد.


منبع:

1401/01/09
12:31:32
5.0 / 5
166
تگهای خبر: بهداشت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است