رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

سال قبل جان ۶۱ خوزستانی با پیوند عضو نجات یافت

سال قبل جان ۶۱ خوزستانی با پیوند عضو نجات یافت

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: سال قبل با کوشش های صورت گرفته شاهد نجات جان 61 نفر از مردم خوزستان با بهره گیری از پیوند عضو بودیم.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، محمدحسین سرمست شوشتری عصر امروز جمعه در گفت وگویی رسانه ای اظهار نمود: روز گذشته (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) اهدای اعضای روژان کودک دو ساله خوزستانی که گرفتار مرگ مغزی شده بود با اقدام خیرخواهانه خانواده اش به سه بیمار نیازمند جان باردیگر ای بخشید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اضافه کرد: پیوند کبد و دو کلیه این کودک در بیمارستان گلستان اهواز بعنوان نخستین پیوند عضو در سال ۱۴۰۱ انجام شد.
وی بیان کرد: سال قبل با تلاش مرکز اهدا عضو و پیوند دانشگاه و اساتید جراحی و فوق تخصص پیوند قلب، کلیه، کبد، بیهوشی قلب و مرکز اورژانس ۱۱۵ خصوصاً همکاران اورژانس هوایی، شاهد نجات جان ۶۱ تن از مردم خوزستان و هموطنان با پیوند اعضای حیاتی بودیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اضافه کرد: در سال قبل با پیوند ۳۵ کلیه ۱۳ کبد و ۲ قلب موفق در بیمارستان گلستان اهواز و ارسال دو قلب به تهران و پیوند موفق به پسر ۱۴ ساله و دختر ۹ ساله که در وضعیت اورژانس نیاز به قلب داشتند و همین طور ارسال ۷ کبد و۴ قلب به شیراز در مجموع جان ۶۱ نفر از هم استانی ها و هموطنان عزیز نجات داده شد.
سرمست افزود: با اقدامات و کوشش های صورت گرفته در ۲ سال قبل در مجموع سبب ارتقای رتبه دانشگاه علوم پزشکی اهواز از ۴۵ در سال ۱۳۹۸ به ۲۸ در سال ۱۴۰۰ در کشور شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ضمن تقدیر از خانواده هایی که با سخاوتمندی و اهدای اعضای عزیزان خود سبب نجات جان بیماران شدند، اظهار داشت: امیدواریم فرهنگ اهدا عضو بیش از قبل از در جامعه نهادینه شود و شاهد از دست دادن هیچ هم وطنی به سبب نیاز به عضو نباشیم.

1401/01/13
13:01:27
5.0 / 5
289
تگهای خبر: پزشك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است