آلودگی هوای تهران برای گروههای حساس در مناطق پرتردد

آلودگی هوای تهران برای گروههای حساس در مناطق پرتردد

به گزارش حیوان خانگی بگیر برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با عنایت به عدم وزش باد موثر و افزایش غلظت آلاینده ها کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۱۴ فروردین ماه) با آغاز تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

در طی روز با حاکمیت جو نسبتاً آرام پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد همینطور با افزایش دما شرایط لازم جهت تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن فراهم می شود. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه و افزایش ترافیک شامگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را در بیشتر مناطق پرتردد به دنبال خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر تا بامداد روز دوشنبه (۱۵ فروردین ماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم خواهد نمود و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. تداوم پایداری نسبی جو در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری می کند.

با تقویت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی دوشنبه همراه با افزایش تندی باد تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند در مناطق پرتردد احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۴ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
منبع:

1401/01/14
12:53:37
5.0 / 5
230
تگهای خبر: آلودگی هوا , تولید , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است