طوفان، شبکه برق فرسوده و معضل خاموشی های گسترده در آمریکا

طوفان، شبکه برق فرسوده و معضل خاموشی های گسترده در آمریکا

به گزارش حیوان خانگی بگیر قطعی برق ناشی از شرایط نامناسب آب و هوایی طی دو دهه گذشته در سرتاسر ایالات متحده دو برابر شده است چونکه گرمای آب و هوا، طوفان های مخرب بیشتری را به دنبال داشته که بخش های وسیعی از شبکه برق فرسوده این کشور را فلج می کند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، داده های وزارت انرژی ایالات متحده نشان داده است که ۴۰ ایالت، خاموشی های طولانی تری را تجربه می کنند و مشکل قطعی برق در مناطقی که با حوادث آب و هوایی شدیدتری مواجهند به مراتب حادتر است.
این خاموشی ها می تواند برای سالمندان، معلولان و سایر گروههای صدمه پذیر، مضر و حتی کشنده باشند.
یک کارشناس شبکه از دانشگاه کالیفرنیا در این رابطه می گوید: شبکه برق یک اخطار اولیه است. تغییرات اقلیمی اینجاست و ما اثرات واقعی آنرا احساس می نماییم.
بررسی های انجام گرفته در ایالات متحده نشان می دهد: تعداد موارد قطعی برق ناشی از شرایط نامناسب آب و هوایی از حدود ۵۰ مورد در سال در اوایل دهه ۲۰۰۰ به صورت متوسط ​​طی پنج سال قبل به بیشتر از ۱۰۰ مورد در سال افزایش پیدا کرده است.
تنها در ایالت کالیفرنیا قطعی برق، زندگی ده ها هزار نفر را تحت تأثیر قرار داده است که برای نیازهای پزشکی به برق وابسته هستند.
طوفان های زمستانی، شبکه های فرسوده برق را از بین برده یا عملکرد آنها را مختل می سازند. حتی تابستان های گرم هم طوفان هایی را به همراه دارند که مناطق ساحلی را درنوردیده و گاهی برای ماه ها این مناطق در تاریکی فرو می روند و در پاییز، وقوع طوفان منجر به تصمیم شرکتهای نیرو برای قطع عمدی برق می شود تا مناطق در گیر طوفان در مقابل آتشسوزی های مرگبار ناشی از تجهیزات ساقط شده، محافظت شوند.
در سال ۲۰۱۷ طوفان های زمستانی سبب شد که برق بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر در ایالت "مین" قطع شود. در سالهای اخیر، این ایالت شاهد تعداد بی سابقه ای از موارد قطعی برق در ارتباط با شرایط بد آب و هوایی بوده است.
کارشناسان همواره اخطار می دهند که تلفیقی از زیرساخت های در معرض خطر و تغییرات آب و هوایی می تواند برای شهروندان کشنده باشد. سال قبل هم طوفان آیدا باعث قطع برق خیلی از مناطق ساحلی لوئیزیانا شد و گرما، مرگ دست کم ۲۱ نفر را به همراه داشت.
به گزارش یو اس نیوز، طی سال های اخیر در کالیفرنیا هم قطعی عمدی برق برای حفاظت از زیرساختها در مقابل آتشسوزی های جنگلی، اعتراضاتی را به دنبال داشته است. حدودا ۲۰۰ مورد آتشسوزی جنگلی در این ایالت طی دهه گذشته باعث اختلال در خطوط برق و آتشسوزی درختان شده است.1401/01/18
12:37:34
5.0 / 5
372
تگهای خبر: آب , اقلیم , پزشك , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است