خیزش گرد و خاک در مرکز و شرق کشور

خیزش گرد و خاک در مرکز و شرق کشور

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق کشور طی امروز آگاهی داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که مطابق نقشه های پیش بینی هواشناسی تا روز سه شنبه گذر متناوب امواج تراز میانی جو از کشور پیش بینی می شود، اظهار نمود: بر این اساس جمعه در مناطقی از جنوب غرب، جنوب و مرکز کشور، نیمه غربی کرمان، یزد، دامنه های زاگرس مرکزی در همدان، مرکزی و قم، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، همین طور در شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و رگبار پراکنده باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.
به گفته ی ایشان، شنبه گستره فعالیت سامانه نوار شمالی، مرکز، شرق، جنوب، جنوب شرق کشور و همین طور دامنه های زاگرس در استانهای مرکزی، قم و شرق لرستان و ارتفاعات در جنوب غرب کشور را در بر خواهد گرفت و در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اعلان اینکه طی روزهای جمعه و شنبه شمال خلیج فارس مواج و متلاطم و در شمال غرب و غرب کشور روند کاهش نسبی دما حاکم است، درباره وضعیت جوی یکشنبه، افزود: یکشنبه گستره فعالیت سامانه در شرق سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز در شرق تهران و سمنان، شمال شرق و شرق کشور و شمال سیستان و بلوچستان و کرمان است و در شرق خراسان رضوی و غرب خراسان شمالی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.
ضیاییان همین طور این را هم اظهار داشت که دوشنبه این موج در منطقه خراسان، شرق یزد، شمال سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان سبب افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و کاهش نسبی دما خواهد شد و در مناطقی از خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش شدت خواهد داشت.
وی ادامه داد: سه شنبه این سامانه در خراسان رضوی سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید می شود و پس از ظهر از شمال شرق کشور خارج خواهد شد و در نوار غربی کشور نیز جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما انتظار می رود.
بگفته ضیاییان، جمعه در مرکز، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک انتظار می رود و این شرایط شنبه، یکشنبه و دوشنبه در جنوب، شرق و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اعلان اینکه طی روزهای شنبه و یکشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور سیر نزولی نسبی دما و در بعضی مناطق رویداد تگرگ انتظار می رود، این خبر را هم داد که یکشنبه و دوشنبه تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۷ فروردین) نیمه ابری تا ابری، گاهی رگبار و رعد وبرق و به همراه وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه ( ۲۸ فروردین) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعت ها بارش باران و رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید و به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز (۲۶ فروردین) اهواز و بندر عباس با دمای ۳۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل و ارومیه با دمای صفر درجه سانتیگراد سردترین و طی فردا ( ۲۷ فروردین) بندر عباس با دمای ۳۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با ۱_ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.



1401/01/26
15:17:56
5.0 / 5
313
تگهای خبر: آسمان , بارش , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است