زالی:

تعداد بستری های کرونا به کمترین میزان خودش رسیده است

تعداد بستری های کرونا به کمترین میزان خودش رسیده است

حیوان خانگی بگیر: فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران اظهار داشت: تعداد بستری های کرونا به کمترین میزان خودش در طول چهار هفته اخیر رسیده است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، علیرضا زالی در یک برنامه تلویزیونی عنوان کرد: هم اکنون شرایط تهران در حوزه کرونا و بخصوص اومیکرون شرایط با ثباتی است و تقریباً بیماران بستری ما در طول چهار هفته اخیر به پائین ترین میزان خودش رسیده است.
وی در مورد تعداد فوتی ها در استان تهران هم اظهار داشت: میزان مرگ و میر در سطح استان هم حدود چهار، پنج نفر بیشتر نیست و این افراد به طور عمده جز افرادی بودند که از قبل در بخش های مراقبت های ویژه بستری بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه به وضعیت واکسیناسیون در استان تهران اشاره و اظهار داشت: در حوزه واکسیناسیون هم ما به رقم ۲۶ میلیون دوز در استان تهران نزدیک می شویم، تاکنون حدود ۱۰ میلیون و ۹۰۰ نفر دوز اول و ۹ میلیون ۸۰۰ هزار نفر دوز دوم را دریافت نمودند.
زالی همینطور خاطرنشان کرد: اما برای دوز سوم هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم، زمان تزریق دوز دوم در استان تهران بگونه ای بوده که هم اکنون حدود چهار تا ۶ ماه از آن می گذرد و سطوح آنتی بادی افرادی که تنها تا دوز دوم تزریق کردند کاهش پیدا کرده، بنابراین سفارش ما این است که افراد برای دوز سوم رجوع کنند و آنرا جدی بگیرند.
وی در ادامه به ابلاغیه دوز چهارم اشاره و خاطرنشان کرد: این ابلاغیه برای افراد با بیماری های خاص و افراد بالای ۸۰ سال و افراد عرضه دهنده خدمات است و فعلا مردم عادی شامل این ابلاغیه نمی شوند.
فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران در انتها تاکید کرد: این شرایط ثابت نشان دهنده آخر و از بین رفتن کرونا نیست، بنابراین همچنان باید دستورالعمل های بهداشتی جدی گرفته شده و بخصوص استفاده از ماسک در مجامع عمومی فراموش نشود.

1401/02/07
17:40:56
5.0 / 5
189
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است