بارش باران و وزش باد دربیشتر نقاط کشور

بارش باران و وزش باد دربیشتر نقاط کشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و وزش باد در بیشتر مناطق کشور اطلاع داد.صادق ضیاییان درگفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار نمود: طی پنج روز آینده گذر متناوب امواج تراز میانی جو سبب بارش و وزش باد در بیشتر مناطق کشور می شود. بر این اساس شنبه (۱۰ اردیبهشت) در غالب مناطق رگبارو رعد وبرق، گاهی وزش باد شدید یا گرد و خاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ انتظار می رود. بارش در شمال زنجان، مناطقی از مازندران، گلستان، غرب خراسان شمالی شدت خواهد داشت و در استانهای مرزی کرمانشاه، ایلام، غرب خوزستان و در نوار شرقی کشور پراکنده و خفیف است.

وی اضافه کرد: یکشنبه(۱۱اردیبهشت) گستره بارش در کل کشور است و در غرب کردستان، شمال استانهای همدان، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان رضوی بارش شدت خواهد داشت و در نوار جنوبی بارش پراکنده و خفیف است و دوشنبه (۱۲ اردیبهشت) در نیمه شمالی کشور بارش متناوب باران ادامه خواهد داشت و شدت بارش در استانهای گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود و در مناطقی از مرکز، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید گاهی گرد و خاک رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: سه شنبه (۱۳ اردیبهشت) در نوار شمالی و در استان خراسان جنوبی و سیستان وبلوچستان بارش، گاهی وزش باد و در دامنه های جنوبی البرز و سواحل شمالی بارش پراکنده و خفیف رخ می دهد. چهارشنبه (۱۴ اردیبهشت) بارش در شمال غرب کشور ادامه دارد و در دامنه های جنوبی البرز، سواحل شمالی و شمال شرق بارش پراکنده گاهی وزش باد رخ می دهد. در سه روز آینده در مناطق جنوبی و شرقی کشور وزش باد شدید می باشد.

به گفته ضیاییان امروز در نواحی غرب و جنوب غرب کشور و یکشنبه در شمال غرب و غرب کشور گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود. روزهای شنبه و یکشنبه تنگه هرمز و دریای عمان و دوشنبه خلیج فارس و دریای عمان مواجه می شوند.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۱۱ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری و از پس از ظهر رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه ( ۱۲ اردیبهشت ) نیمه ابری، گاهی ابری و وزش باد گاهی وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در خاتمه اظهار داشت: طی امروز( ۱۰ اردیبهشت) بندرعباس با دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و فردا اهواز با دمای۳۷ درجه سانتیگراد گرم ترین و طی امروز و فردا شهرکرد با دمای ۶ و۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1401/02/10
12:20:13
5.0 / 5
250
تگهای خبر: آسمان , بارش , كیفیت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است