محققان می گویند؛

آنتی بیوتیک ها سبب عفونت قارچی می شوند

آنتی بیوتیک ها سبب عفونت قارچی می شوند

برمبنای یک مطالعه جدید، بیمارانی که در بیمارستان برای شان آنتی بیوتیک تجویز می شود، به سبب اختلال در سیستم ایمنی در روده، با احتمال بیشتر مبتلاشدن به عفونت های قارچی روبرو هستند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه بیرمنگام می گویند استفاده از داروهای تقویت کننده سیستم ایمنی در کنار آنتی بیوتیک ها می تواند خطرات سلامتی ناشی از این عفونت های پیچیده را کم کند.
محققان این مطالعه پی بردند که آنتی بیوتیک ها سیستم ایمنی در روده ها را مختل می کنند، به این معنا که عفونت های قارچی در آن ناحیه به خوبی کنترل نمی شوند. تیم تحقیق همین طور دریافت در جایی که عفونت های قارچی ایجاد می شود، باکتری های روده نیز می توانند رها شوند که منجر به خطر اضافی عفونت باکتریایی می شود.
این مطالعه پتانسیل داروهای تقویت کننده سیستم ایمنی را نشان می دهد، اما پژوهشگران همین طور می گویند که این مطالعه نشان میدهد که چگونه آنتی بیوتیک ها می توانند تأثیرات بیشتر بر بدن ما داشته باشند که بر نحوه مبارزه با عفونت و بیماری تأثیر می گذارد.
دکتر «ربکا دراموند»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «ما می دانستیم که آنتی بیوتیک ها عفونت های قارچی را بدتر می کنند، اما کشف این که عفونت های باکتریایی همزمان می توانند بوسیله این فعل و انفعالات در روده نیز ایجاد شوند، شگفت آور بود. این عوامل می توانند به یک وضعیت بالینی پیچیده تبدیل شوند.»
این یافته ها عواقب احتمالی استفاده از آنتی بیوتیک ها را در بیمارانی که در معرض خطر ابتلاء به عفونت های قارچی هستند نشان میدهد.
به گفته پژوهشگران، «اگر نحوه تجویز آنتی بیوتیک ها را محدود یا تغییر دهیم، می توانیم به کاهش تعداد افرادی که از این عفونت ها بسیار بیمار می شوند کمک نماییم و همین طور با مشکل بزرگ و رو به رشد مقاومت آنتی بیوتیکی مقابله نماییم.»

1401/02/31
13:18:53
5.0 / 5
251
تگهای خبر: بیماری , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است