مدیر پیشگیری بیماری های واگیر علوم پزشكی سمنان تشریح كرد؛

راهکارهای مقابله با آبله میمونی

راهکارهای مقابله با آبله میمونی

مدیر پیشگیری بیماریهای واگیر علوم پزشکی سمنان با اعلان اینکه آبله میمونی مانند ویروس کرونا بوسیله ترشحات منتقل می شود، اظهار داشت: استفاده از ماسک در این بیماری الزامی است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، محمد ناصر رهبر ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن تشریح بیماری آبله میمونی و راه حل مقابله با آن تاکید داشت: رسانه ها در حوزه نحوه شیوع ویروس آبله میمونی آگاهی بخشی لازم را داشته باشند.
وی با اعلان اینکه میمون ناقل ویروس این نوع آبله است، اضافه کرد: با اهمیت ترین راه انتقال این ویروس در حقیقت مانند بیماریهای مشابه، بوسیله پوست زخمی یا ریختن ترشحات بدن میمون ناقل بر روی مخاط چشم و دهان و بینی است.
نشانه های بیماری
رهبر با اعلان اینکه در این بیماری تب و سردرد، دردهای عضلانی و خستگی، تورم غدد لنفاوی، کمردرد، ضعف و بی حالی و نشانه های پوستی شامل دانه های ریز و تاول دیده می شود، اظهار داشت: بیشتر این علایم در کف دست ها و پاها نمایان می شود.
وی با اعلان اینکه دوره نهفتگی این بیماری به طور معمول بین یک الی دو هفته است اما بعضاً دیده شده تا سه هفته نیز ادامه داشته باشد، اظهار داشت: مردم حتما رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن دست ها و شستشوی مکرر دست ها و صورت در مقابله با این بیماری را جدی بگیرند.

1401/03/12
10:47:54
5.0 / 5
151
تگهای خبر: آب , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است