استاندار گلستان خبر داد

تصویب 400 میلیارد تومان برای احیای تالاب گمیشان

تصویب 400 میلیارد تومان برای احیای تالاب گمیشان

به گزارش حیوان خانگی بگیر گلستان استاندار گلستان اظهار داشت: در ستاد ملی تالاب ها مبلغی معادل ۴۰۰ میلیارد تومان برای احیای تالاب گمیشان مصوب شده است.


دکتر علی محمد زنگانه، در آیین گرامیداشت روز محیط بان و تجلیل از محیط بانان نمونه استان گلستان که همزمان با هفته محیط زیست و میلاد با سعادت امام رضا (ع) در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار نمود: تقدیم ۱۴۷ شهید و ۸۰۰ جانباز در حوزه محیط زیست و اهمیت این مورد می افزاید که چقدر محافظت از محیط زیست برای متولیان امر مهم می باشد.
استاندار گلستان، با اشاره به اینکه باید برای حفظ تالاب ها در استان گلستان به شکل جدی و مضاعف تلاش نماییم، تصریح کرد: در این خصوص باید با همه توان، برنامه های ستاد ملی تالاب ها را برای احیای تالاب های میانکاله، گمیشان و خلیج گرگان اجرا نماییم.
وی با تکیه بر این که باید همه جوانب و اصول قانونی محیط زیست را رعایت نماییم تا حیات باردیگر به خلیج گرگان بازگردد، اضافه کرد: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیای تالاب گمیشان در ستاد ملی تالاب های کشور مصوب شده است که در آینده ای نزدیک اسناد تبادل می شود و جهت اجرا ابلاغ می گردد.
استاندار گیلان ضمن اشاره به این که اگر خلیج گرگان صدمه ببیند، سلامت مردم به خطر می افتد، اظهار داشت: صدمه رسیدن به خلیج گرگان و سایر تالاب های استان سبب می شود تا به صنعت کشاورزی استان صدمه وارد شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود با تکیه بر این که باید سمن های فعال در عرصه محیط زیستی بیایند و با آنها به یک گفتمان مشترک برسیم، خاطرنشان کرد: ما همه حامی و حافظ محیط زیست هستیم و به جای این که همدیگر را خنثی نماییم، باید قدم های خویش را در جهت محافظت از محیط زیست برداریم.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در انتها این مراسم از خانواده شهید، جانباز، پیشکسوتان محیط بان و محیط بانان نمونه کشوری و شهرستانی در استان گلستان تجلیل به عمل آمد.
در این مراسم، خانواده محیط بان شهید تاج محمد باشقره "علی باشقره (فرزند شهید)"، جانباز ۷۰ درصد "حسین قجر"، پیشکسوت محیط بان "علی اصغر مهقانی"، محیط بانان نمونه کشوری "کریم الله بلخی، حسین حسام و زیداله ساوری"، محیط بانان نمونه شهرستانی مهدی علیانی (بندرگز)، قربان محمد دبیری (بندر ترکمن)، رمضان شهرآبادی (گمیشان)، اصغر حسام (کردکوی)، نعمت بالارستاقی (گرگان)، حمزه غریب (منطقه حفاظت شده جهان نما)، یونس دنکو (علی آباد)، رحمت کمر (رامیان)، علیرضا باویل قدیمی (گنبدکاووس)، رجب میردار (مینودشت)، قربان کمی (کلاله)، عبدالرزاق ایری (مراوه تپه)، علی غلامی و محسن حدادی (پارک ملی گلستان)، مهدی رضایی (فرمانده یگان حفاظت گلستان)، یوسف جمنی و مهدی جلالی (محیط بانان یگان حفاظت استان) و رضا راییجی و محمد عیدوزایی بعنوان (نمایندگان محیط بانان یگان حفاظت استان) مورد تجلیل قرار گرفتند.

منبع:

1401/03/22
10:04:42
5.0 / 5
252
تگهای خبر: آب , حفاظ , كشاورزی , محیط بان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است