بسته آموزشی زیست محیطی پیش دبستانی در قم رونمایی گردید

بسته آموزشی زیست محیطی پیش دبستانی در قم رونمایی گردید

حیوان خانگی بگیر: قم همزمان با هفته محیط زیست، بسته آموزشی زیست محیطی شامل دو عنوان کتاب و دو حلقه لوح فشرده آموزشی، با حضور مسئولان محیط زیست و آموزش و پرورش استان قم رونمایی گردید.


همزمان با هفته محیط زیست، بسته آموزشی زیست محیطی شامل دو عنوان کتاب و دو حلقه لوح فشرده آموزشی، با حضور مسئولان محیط زیست و آموزش و پرورش استان قم رونمایی گردید.
محسن رمضان بیگی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قم در مراسم رونمایی از بسته آموزشی زیست محیطی که در سالن همایش های اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برگزار شد، اظهار داشت: مسأله حفظ محیط زیست، برای روز گذشته و امروز نیست، مسأله ای همیشگی است که باید در بین آحاد جامعه نهادینه شود و همه نسبت به آن آگاهی داشته باشند.
رمضان بیگی با اعلان اینکه آموزش های زیست محیطی باید از درون خانواده ها شروع شود، فضای دانش آموزی را بهترین مسیر برای فرهنگ سازی زیست محیطی در جامعه دانست و اظهار داشت: اساسا امروز همه می دانند که با کم توجهی و غفلت از محیط زیست، با چه مشکلات شدیدی مواجه می شویم.
وی با اعلان اینکه باید برای ارائه آموزش های زیست محیطی مناسب به دانش آموزان، برنامه ریزی درستی داشته باشیم، گفت: کودکان باید نسبت به مبانی و مفاهیم زیست محیطی علم و آگاهی داشته و برای عمل به دانسته های خود، تشویق و تشویق شوند.
معاون آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اقدامات و برنامه های مشترک میان دو سازمان آموزش و پرورش و حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: باتوجه به تعداد دانش آموزان قمی، حدودا همه شهروندان استان با این مسأله سروکار دارند و این مساله در توسعه آموزش های زیست محیطی بسیار مؤثر است.
سید رضا موسوی مشکینی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم نیز در این مراسم بر ضرورت آموزش و آگاهی بخشی به کودکان و نوجوانان در ارتباط با مسائل زیست محیطی تاکید کرد و اظهار داشت: کودکان پذیرش بالاتری برای دریافت آموزش ها داشته و با سرمایه گذاری در این بخش، می توانیم به آینده محیط زیست کشورمان امیدوار باشیم.
وی زبان هنر را نیز دارای نقش و جایگاه ارزشمندی در انتقال مبانی و مفاهیم زیست محیطی به کودکان دانست و اظهار داشت: باید با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و هماهنگی میان بخشی، گام های مثبت و مؤثری برای صیانت از محیط زیست برداریم.
در این مراسم همین طور از ۱۱ نفر از دانش آموزان برگزیده استان قم که در مسابقه سراسری "یک دانش آموز، یک محیط یار" در روزهای نوروز ۱۴۰۱ در بستر برنامه شاد شرکت کرده بودند، با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل بعمل آمد.
منبع:

1401/03/23
09:01:23
5.0 / 5
215
تگهای خبر: آموزش , تربیت , حفاظ , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است