جو پایدار در غالب نقاط کشور

جو پایدار در غالب نقاط کشور

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه برای غالب نقاط کشور طی پنج روز آینده جوی پایدار پیشبینی می شود، از رگبار پراکنده در بعضی نقاط استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان و هم نفوذ پدیده گرد و غبار در استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان طی امروز اطلاع داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که طی پنج روز آینده برای غالب نقاط کشور جوی پایدار پیشبینی می شود، اظهار نمود: امروز در بعضی نقاط استانهای خراسان شمالی، ارتفاعات شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید و روز شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات پس از ظهر رگبار پراکنده و در ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان بارش پراکنده و احتمال رعد و برق پیشبینی می شود.
به نقل از ایشان، دوشنبه با عبور موج تراز میانی جو از روی کشور در بعضی مناطق استانهای واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل، شمال شرق، شرق و ارتفاعات البرز بخصوص در ساعات پس از ظهر، رشد ابر، بارش پراکنده، احتمال رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همینطور درباره وضعیت جوی کشور در روز سه شنبه این را هم اظهار داشت که طی این روز برای ارتفاعات البرز و بخش هایی از شمال شرق و جنوب شرق رگبار پراکنده و احتمال رعد و برق پیشبینی می شود.
ضیاییان با اشاره به اینکه نفوذ پدیده گرد و غبار برای استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان طی امروز و با عنایت به افزایش سرعت باد در نوار مرزی غرب کشور دور از انتظار نیست، افزود: از جمعه تا یکشنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق، بخصوص در منطقه زابل، جنوب شرق و دامنه های البرز شرقی و دوشنبه در اکثر نقاط کشور افزایش سرعت وزش باد رخ خواهد داد که در مناطق مستعد سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.
به نقل از ایشان، امروز خلیج فارس و از جمعه تا یکشنبه شرق دریای عمان مواج است.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۸ خردادماه) صاف و در بعضی ساعت ها به همراه وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۲۹ خردادماه) هم صاف و در بعضی ساعت ها به همراه وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ خردادماه) اهواز با دمای ۴۷ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و زنجان و شهر کرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد طی امروز (۲۷ خرداد ماه) و شهرکرد با دمای ۹ درجه سانتیگراد طی فردا (۲۸ خرداد ماه) سردترین مراکز استان کشور هستند.
منبع:

1401/03/27
17:58:01
5.0 / 5
207
تگهای خبر: آسمان , بارش , كیفیت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است