در صحن مجلس؛

نماینده مردم چابهار از توضیحات وزیر بهداشت قانع شد

نماینده مردم چابهار از توضیحات وزیر بهداشت قانع شد

به گزارش حیوان خانگی بگیر نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی بعد از استماع توضیحات بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان از پاسخ های وی قانع شد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی بامداد امروز (سه شنبه ۳۱ خردادماه) در جریان سوال از وزیر بهداشت بعد از استماع توضیحات بهرام عین الهی ضمن اشاره به این که او یکی از ظرفیت های کشور و دولت می باشد، در توضیح سوال خود اظهار داشت: امید است نکاتی که درباره طرح عدالت در حوزه سلامت عنوان شد کارساز باشد. اما این که وزیر بهداشت می گوید ۵۰ سفر استانی رفته است باید بگویم نه شخص آقای عین اللهی و نه هیچ یک از همکاران وزارت بهداشت به مناطق سواحل مکران و جنوب سیستان و بلوچستان نیامده اند.
وی در ارتباط با اختلاف شاخصهای حوزه بهداشت و درمان در مناطق محروم نسبت به سایر استانهای کشور، عنوان کرد: شاخص تخت بیمارستان در کشور به ازای هر هزار نفر دو است. این شاخص در استان سمنان نزدیک به چهار است اما در جنوب سیستان کمتر از نیم ارزیابی شده است. شاخص پزشک به بیمار در کشور به ازای هر ۱۰ هزار نفر جمعیت ۱۶ است اما در جنوب سیستان به ازای هر ۱۰ هزار نفر کمتر از دو پزشک وجود دارد.
نماینده مردم چابهار در مجلس خاطرنشان کرد: این فاصله ها و اختلافات در شاخص ها معنادار و نجومی هستند. امید است طرح عدالت در حوزه سلامت این ابهامات و اختلافات فاحش را حل کند.
سعیدی بیان نمود: شاخص پراکندگی باید در طرح تعالی و عدالت در حوزه سلامت مدنظر قرار بگیرد. برای مثال کرج هم از مناطقی است که از نظر تخت بیمارستانی شاخص نابسامانی دارد اما دست کم فاصله نزدیکی با مرکز کشور دارد. اما مردم ما در خیلی از استانهای محروم با نزدیک ترین پزشک بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارند.
وی اضافه کرد: از وزیر بهداشت انتظار داریم با دادن سهمیه های ویژه به مناطق محروم، در جذب کادر سلامت اقدام جدی و کارساز صورت بگیرد. همینطور امید است وعده دولت و رئیس جمهور درباره مصوبه دانشگاه علوم پزشکی چابهار اجرایی شود و وفای به عهد صورت بگیرد.
نماینده مردم چابهار در مجلس ضمن اشاره به زحمات کارکنان وزارت بهداشت و قدردانی از آنها، تاکید کرد: البته این که صرفا از وزارت بهداشت انتظار رفع مشکلات حوزه سلامت را داشته باشیم، درست نیست و همه ارکان باید پای کار بیایند و دست به دست هم بدهند.
سعیدی با تاکید بر این که تخصیص بودجه در حوزه سلامت عادلانه نیست، اظهار داشت: خیلی از مشکلات حوزه سلامت به دلیل مسائل اعتباری نیستند و به موضوعات مدیریتی بر می گردند.
وی تصریح کرد: امید است با یاری رساندن مجلس انقلابی در جهت ایجاد عدالت در بخش سلامت، تبعیض و محرومیت در مناطق محروم برطرف شود. وی در پاسخ به سوال محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص این که آیا از توضیحات وزیر بهداشت قانع شدید؟ اظهار داشت: ما مردم سیستان انسان های امیدواری هستیم و شخص آقای قالیباف را ضامن این مورد قرار می دهیم تا نماینده و معین مردم محروم سیستان باشید. این فرصت را به وزیر بهداشت می دهیم تا با همت همگان طرح عدالت و تعالی نظام سلامت را اجرایی کند.

1401/03/31
19:12:45
5.0 / 5
158
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است