واحد صنعتی آلاینده در شهرک محمودآباد قم پلمب شد

واحد صنعتی آلاینده در شهرک محمودآباد قم پلمب شد

به گزارش حیوان خانگی بگیر قم رییس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست قم اظهار داشت: یک واحد آلاینده ذوب فولاد درشهرک صنعتی محمودآباد این استان بعد از صدور اخطاریه های لازم و عدم اقدام مؤثر برای کاهش و رفع آلودگی، با دستور قضایی پلمب شد.علی احمدی رییس اداره حقوقی محیط زیست قم در سخنانی بیان کرد: واحدهای صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی و دیگر نقاط استان، بصورت منظم و مستمر در تمامی ساعات شبانه روز با حضور کارشناسان این اداره کل مورد کنترل و پایش قرار می گیرند.

وی با اشاره به فعالیت تعدادی از واحدهای صنعتی آلاینده در سطح استان، اشاره کرد: تعدادی از این واحدهای آلاینده در جهت راه اندازی و ایجاد سیستم های کنترل آلودگی، اقدامات مثبت و مؤثری انجام داده اند، اما تعداد اندکی نیز به دلیلهای گوناگون، توانایی کنترل آلودگی مجموعه های خودرا ندارند.

وی اظهار داشت: این اداره کل در امتداد مقابله با تخلفات واحدهای آلاینده صنعتی و صیانت از حقوق مردم، بعد از ارائه گزارش های کارشناسی در خصوص وجود آلودگی های زیست محیطی، اخطارهای لازم با بیان مهلت مناسب جهت رفع آلودگی در چند نوبت برای آنها صادر می شود.

احمدی در ادامه اضافه کرد: اگر واحدهای صنعتی نسبت به اخطارهای زیست محیطی خونسرد بوده و در راستای کاهش و رفع آلودگی اقدام مؤثری نداشته باشند، پرونده آنها به مراجع قضایی ارجاع داده شده و در صورت آلودگی شدید، از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل می آید.

احمدی با اشاره به پلمب یک واحد آلاینده ذوب فولاد در شهرک صنعتی محمودآباد با دستور قضایی، عنوان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برای تامین امنیت و سلامت عمومی جامعه همه تلاش خودرا به کار گرفته و برای مقابله با تخلفات زیست محیطی در عرصه های انسانی و طبیعی، هیچگونه مماشات و مسامحه ای ندارد.

منبع:

1401/04/01
20:52:05
5.0 / 5
166
تگهای خبر: آب , حفاظ , سیستم , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است