گزارش جدید محققان؛

افزایش 3 برابری مرگ های ناشی از کبد چرب الکلی در آمریکا

افزایش 3 برابری مرگ های ناشی از کبد چرب الکلی در آمریکا

تحقیقات جدید نشان داده است که آمریکایی ها مشکلات ناشی از مصرف مشروب الکلی دارند که با اپیدمی چاقی بدتر شده است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، مطالعه جدید نشان داد که مرگ و میر ناشی از سیروز الکلی در طول ۲۰ سال بیشتر از سه برابر شده است.
در سال ۱۹۹۹، سیروز الکلی، شکل پیشرفته بیماری کبد چرب در رابطه با الکل، سبب مرگ بیشتر از ۶۰۰۰ آمریکایی شد. تا سال ۲۰۱۹، مرگ و میر ناشی از این بیماری به نزدیک به ۲۴۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.
دکتر «چارلز هنکنز»، محقق اصلی از دانشگاه آتلانتیک فلوریدا، اظهار داشت: «فرضیه این است که مردم بیشتر مشروب می نوشند و از سنین پایین تر آغاز به نوشیدن مشروبات الکلی می کنند.»
هنکنز افزود: «اما امکان دارد عوامل دیگری هم دخیل باشند، همچون افزایش چشم گیر چاقی، همراه با سبک زندگی بی تحرک.»
هنکنز اظهار داشت: «فرضیه من این است که دلیل این که مردم ما زودتر و بیشتر گرفتار بیماری کبد چرب می شوند فقط این نیست که مردم بیشتر الکل می نوشند، بلکه این است که آنها بیشتر می خورند و کمتر ورزش می کنند، ازاین رو صدمه به کبد درحال تسریع است.»
چاقی و ورزش نکردن ریشه اپیدمی دیابت و همینطور بیماری قلبی، سکته مغزی و برخی سرطان ها هستند.
وی اضافه کرد: «پزشکان باید به بیماران خود اخطار دهند افرادی که الکل زیاد مصرف می کنند با بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از سیروز کبدی و بیماری قلبی روبرو هستند.»
نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که سیروز الکلی یک سوم پیوندهای کبد در ایالات متحده را تشکیل می دهد.
برای این مطالعه، محققان از داده های مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده جهت بررسی روند مرگ و میر ناشی از سیروز الکلی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۹ استفاده کردند.
محققان دریافتند که در طول این دو دهه افزایش آماری قابل توجهی در مرگ و میر ناشی از سیروز الکلی در هر گروه سنی از ۲۵ سال به بالا وجود داشته است. بیشترین افزایش هفت برابری در میان رده سنی ۲۴ تا ۳۵ سال و شدیدترین افزایش در میان ۶۵ تا ۷۴ سال مشاهده شد.


منبع:

1401/04/03
10:12:10
5.0 / 5
193
تگهای خبر: بیماری , پزشك , پیشرفت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است