خیزش گرد و خاک در ۱۳ استان

خیزش گرد و خاک در ۱۳ استان

حیوان خانگی بگیر: سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و ریزش تگرگ در 13 استان و رگبار و رعد و برق در پنج استان هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از رشد ابرهای همرفتی خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گردوخاک، احتمال تگرگ از شنبه تا دوشنبه ( ۴ تا ۶ تیرماه) در ارتفاعات و دامنه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان آگاهی داد.

بر اثر این مخاطره جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر، پرآب شدن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی، صاعقه، خسارت در اثر باد شدید لحظه ای مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی خودداری از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها خصوصاً در ساعات بعدازظهر، خودداری از صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو ها در کنار درختان کهنسال و آمادگی شهرداری ها و دستگاه های اجرائی را سفارش می کند.

در ادامه این هشدار، سازمان هواشناسی از خیزش و نفوذ گردوخاک، وزش باد شدید موقت در روز یکشنبه( ۵ تیرماه) در استان کرمانشاه آگاهی داد.

این شرایط جوی کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، لطمه به صنایع حساس به گردوخاک، خسارت به صنعت کشاورزی، اختلال در تردد، تاخیر و احتمال لغو پرواز را سفارش می کند.

در چنین شرایط جوی به سفارش سازمان هواشناسی اجتناب از حضور در فضای باز برای تمام گروه ها، عدم پارک خودرو ها در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، مدیریت و صیانت از صنایع حساس به گردوخاک و اجتناب از سفرهای غیر ضروری در دستور کار قرار گیرد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از رشد ابرهای همرفتی خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و فعالیت سامانه بارشی، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ از شنبه تا دوشنبه ( ۴ تا ۶ خرداد) آگاهی داد.

این شرایط جوی روز شنبه درهرمزگان، خراسان شمالی، کردستان، یکشنبه درهرمزگان، کردستان، اردبیل، خراسان شمالی و دوشنبه در خراسان شمالی و هرمزگان مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره احتمال صاعقه، وزش باد شدید موقت، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب بطور محدود، احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال سقوط اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و کاهش شعاع دید پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی عدم اتراق در اطراف رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در کارهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در چرای دام و عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره را سفارش می کند.

در ادامه این هشدار سازمان هواشناسی از وزش باد نسبتا شدید، خیزش گردوخاک و نفوذ گردوغبار از روز شنبه تا دوشنبه( ۴ تا ۶ تیرماه) که کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، لطمه به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، احتمال تاخیر و لغو پرواز را به دنبال دارد، آگاهی داد.

این شرایط جوی روز شنبه در لرستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یکشنبه درهمدان، مرکزی، لرستان، قم، قزوین، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، ایلام و دوشنبه در ایلام، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، قزوین، قم، لرستان، همدان مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی اجتناب از حضور در فضای باز خصوصاً برای گروههای حساس، مدیریت و صیانت از صنایع حساس به گردوخاک، عدم پارک خودرو ها در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و استواری سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره را سفارش می کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج در ساحل و فراساحل بین ۱ تا ۱.۵ متر از پس از ظهر شنبه تاعصر دوشنبه (۴ تا ۶ تیرماه) آگاهی داد.

این شرایط جوی روز یکشنبه در نواحی مرکزی خلیج فارس، در مناطق ساحلی و دور از ساحل بوشهر و روز دوشنبه در نواحی مرکزی و غربی خلیج فارس و نواحی مرکزی و شرقی تنگه هرمز و دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان مورد انتظار است.

در اثر این مخاطره احتمال غرق شدن شناگران، احتمال لطمه به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک پیش بینی می شود و به سفارش سازمان هواشناسی باید برای کاهش لطمه های احتمالی احتیاط در شنا، احتیاط در ترددهای دریایی خصوصاً تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی در دستور کار قرار گیرد.

این سازمان در ادامه از افزایش سرعت وزش باد وافزایش ارتفاع امواج در ساحل و فراساحل بین۱تا ۱.۵ متر از اواخروقت دوشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه ( ۶ تا ۸ خرداد) در دریای خزر، در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان آگاهی داد.

بر اثر این مخاطره احتمال غرق شدن شناگران، احتمال لطمه به قفس ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای کنترل شرایط احتیاط در شنا، احتیاط در ترددهای دریایی خصوصاً تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی را سفارش می کند.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زردرنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1401/04/05
12:01:46
5.0 / 5
146
تگهای خبر: آب , بارش , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است