محققان می گویند؛

گاز مصرفی در خانه با مبتلا شدن به سرطان مرتبط می باشد

گاز مصرفی در خانه با مبتلا شدن به سرطان مرتبط می باشد

به گزارش حیوان خانگی بگیر یک مطالعه جدید نشان داده است که گاز طبیعی مورد استفاده در خانه حاوی طیف گسترده ای از مواد شیمیایی سمی است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، بر مبنای یافته های اخیر محققان، نمونه های گاز طبیعی گرفته شده از ۶۹ اجاق پخت و پز در منطقه بوستون آمریکا حاوی حداقل ۲۱ آلاینده خطرناک هوا همچون بنزن، تولوئن، اتیل بنزن، زایلن و هگزان هستند.
دکتر «کورتیس نوردگارد»، یکی از نویسندگان این مقاله از مؤسسه تحقیقاتی انرژی سالم PSE در کالیفرنیا، اظهار داشت: «یکی از دلایلی که ما گاز طبیعی در خیلی از خانه ها داریم این است که به ما گفته شده است که این گاز تمیز است. این نشان میدهد که باآنکه امکان دارد از نظر آلاینده های هوا تمیزتر از سوختن زغال سنگ و نفت باشد، اما به این معنا نیست که کاملاً پاک است.»
وی در ادامه اضافه کرد: «بنزن موجود در گاز طبیعی نگران کننده است چونکه یک ماده سرطان زا شناخته شده بوده و در ۹۵ درصد نمونه های گرفته شده یافت شده است.»
او اظهار داشت: «برخی از آلاینده های دیگر امکان دارد فعالیت سرطان زایی مشکوک داشته باشند، اما بنزن واقعاً یکی از بزرگترین نگرانی ها است. ما می دانیم که سبب سرطان خون می شود و همینطور با لنفوم مرتبط می باشد.»
مطالعه دیگری که در ماه ژانویه انتشار یافت، نشان داد که بیشتر اجاق های گاز طبیعی نشت می کنند.
به گفته محققان: «اجاق گاز، صرف نظر از وقتی که از آن استفاده می کنید، همیشه در سطح بسیار پایین با نشت گاز طبیعی هم راه است. این چیزی است که شما همیشه در معرض آن هستید، چونکه این نشت مداوم وجود دارد.»
برای این مطالعه، محققان ۲۳۴ نمونه گاز طبیعی را از آشپزخانه ۶۹ خانه در بوستون و اطراف آن جمع آوری کردند.
آنها تحلیل و بررسی ۲۹۶ ترکیب شیمیایی منحصر به فرد را در گاز طبیعی شناسایی نمودند، همچون ۲۱ مورد که توسط آژانس محافظت از محیط زیست ایالات متحده بعنوان آلاینده های خطرناک هوا معرفی شده اند.
نوردگارد اظهار داشت: «ما از تحقیقات دیگر می دانیم که این آلاینده ها را میتوان در گازی که از چاه بیرون می آید، یافت. ازاین رو گمان می نماییم که خیلی از این ترکیبات امکان دارد از جایی که گاز از زمین خارج می شود تا خط لوله ای که به خانه شما و اجاق گاز آشپزخانه شما می رود وجود داشته باشد.»
غلظت آلاینده های خطرناک هوا در گاز طبیعی بسته به زمان سال متفاوت بوده و بیشترین غلظت آن در فصل زمستان است.
محققان سفارش می کنند که مردم اجاق گاز خویش را با مدلهای برقی جایگزین کنند.
نوردگارد اظهار داشت: «افرادی که اجاق گاز دارند باید حتما هود خویش را در حین آشپزی روشن کنند و مطمئن شوند که هود هوا را به بیرون از خانه می فرستد.»


1401/04/16
14:32:16
5.0 / 5
162
تگهای خبر: محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است