محققان پی بردند؛

فیبریلاسیون دهلیزی پس از جراحی و افزایش احتمال نارسایی قلبی

فیبریلاسیون دهلیزی پس از جراحی و افزایش احتمال نارسایی قلبی

حیوان خانگی بگیر: یک مطالعه جدید و بزرگ نشان میدهد که خطر بستری شدن در بیمارستان به سبب نارسایی قلبی بعد از جراحی در بیمارانی که ریتم غیرطبیعی قلب دارند، بیشتر است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، از بیش از ۷۶۰۰۰ بیمار جراحی قلب، حدود ۱۸.۸ درصد بعد از عمل جراحی، گرفتار فیبریلاسیون دهلیزی (تپش نامنظم قلب) شدند. پژوهشگران دریافتند که خطر بستری شدن در بیمارستان در مقایسه با بیمارانی که گرفتار فیبریلاسیون دهلیزی نشدند، یک سوم بیشتر بود.
همچنین حدود ۳ میلیون بیمار بدون سابقه بیماری قلبی که به علت سایر بیماریها تحت عمل جراحی قرار گرفتند، ۰.۸ درصد نیز به فیبریلاسیون دهلیزی مبتلا شدند که خطر بستری شدن در بیمارستان به علت نارسایی قلبی را دو برابر می کند.
دکتر «پاراگ گویال»، محقق ارشد از دانشکده پزشکی ویل کورنل در شهر نیویورک، می گوید: «این مسئله می تواند به این مفهوم باشد که فیبریلاسیون دهلیزی یک شاخص مهم از نارسایی قلبی زمینه ای است که هنوز شناسایی نشده است. یا می تواند به این معنا باشد که فیبریلاسیون دهلیزی خود در ابتلاء به نارسایی قلبی در آینده نقش دارد.»
در حالی که پزشکان فیبریلاسیون دهلیزی پس از عمل را پیامد خوش خیم استرس ناشی از جراحی می دانند، این مطالعه اشاره نمود که شواهد جدید نشان داده است که ممکنست با مشکلات طولانی مدت همچون سکته مغزی و مرگ زودرس به هر علتی ارتباط داشته باشد.
برای این مطالعه، پژوهشگران از داده های سلامت از بیمارستان های مراقبت های ویژه بین سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ استفاده کردند. بیماران ۱۸ سال به بالا بودند و بطور متوسط ۱.۷ سال تحت نظر بودند.
گویال اظهار داشت: «بیماران و پزشکان باید در مورد علایم نارسایی قلبی در بیمارانی که پس از عمل گرفتار فیبریلاسیون دهلیزی می شوند، هوشیارتر باشند.»
محققان خاطرنشان کردند که این یافته ها نشان داده است فیبریلاسیون دهلیزی پس از عمل جراحی ممکنست چیزی بیش از یک پاسخ به جراحی باشد. و ممکنست منعکس کننده تغییرات ساختاری اساسی باشد که بیمار را مستعد سایر حوادث نامطلوب قلبی مرتبط مانند نارسایی قلبی کند.


منبع:

1401/04/22
08:55:38
5.0 / 5
148
تگهای خبر: بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است