محققان می گویند؛

اجتماعی بودن حس هدفمندی را در افراد مسن بالا می برد

اجتماعی بودن حس هدفمندی را در افراد مسن بالا می برد

به گزارش حیوان خانگی بگیر یک مطالعه جدید نشان داده است اگر می خواهید پس از بازنشستگی احساس مهم بودن و هدفمندی داشته باشید معاشرت را شروع کنید.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، محققان دانشگاه واشنگتن دریافتند که ارتباطات مثبت با افراد دیگر با احساس هدفمندی در افراد مسن مرتبط می باشد.
داشتن حس هدفمندی این گونه تعریف می شود که فرد احساس می کند اهداف و جهت های شخصی معناداری دارد که او را در زندگی هدایت می کند.
این یافته ها هم برای افراد شاغل و هم برای بزرگسالان بازنشسته اعمال می شود، اما محققان دریافتند که بیشترین فایده حاصل از تعامل اجتماعی در ارتباط با افراد بازنشسته است.
در این مطالعه از ۱۰۰ بزرگسال با میانگین سنی ۷۱ سال، سه سوال ساده در طول روز به مدت ۱۵ روز پرسیده شد. هر شب با یک ارزیابی نتیجه گیری می شد: در مقیاس یک تا پنج، فکر می کنید زندگی شما امروز چقدر هدفمند بوده است؟
در آخر مطالعه، محققین دریافتند که هر چه یک فرد در طول روز تعاملات اجتماعی مثبت تری داشته باشد، احساس بهتر و هدفمندتری را در عصر گزارش می دهد.
«گابریل پی فاند»، سرپرست تیم تحقیق، اظهار داشت: «به ویژه برای سالمندان بازنشسته، این ساختاری است که باید واقعاً به آن اهمیت دهیم.»
فاند تصریح کرد: «این مطالعه نشان داده است که احساس هدفمندی شخص چقدر می تواند پویا باشد.»
در این مطالعه، اغلب داده های جمع آوری شده از زوریخ در سوئیس، جایی که پاسخ دهندگان معمولا از سلامت خوبی برخوردار بودند، به دست آمد. محققان خاطرنشان کردند که یافته ها امکان دارد در کشورهای دیگر در سرتاسر جهان یا در افراد مسن با سلامت ضعیف متفاوت به نظر برسد.
تحقیقات قبلی نشان داده است که بزرگسالان دارای احساس هدفمندی بالاتر، زندگی طولانی تر، سالم تر و شادتری دارند و کمتر به بیماری های قلبی یا زوال عقل مبتلا می شوند.

1401/04/24
17:13:24
5.0 / 5
110
تگهای خبر: بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است