توفان گردو خاک و کاهش کیفیت هوا در غرب و نیمه جنوبی تهران

توفان گردو خاک و کاهش کیفیت هوا در غرب و نیمه جنوبی تهران

به گزارش حیوان خانگی بگیر اداره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد شدید وخیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا بخصوص در غرب و نیمه جنوبی تهران اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران تا فردا (۴ مردادماه) آسمان صاف تا قسمتی ابری در نیمه شمالی و ارتفاعات، نیمه ابری و در بعضی مناطق همراه با غبار رقیق و وزش باد، گاهی وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک و احتمال توفان گردوخاک و کاهش دید و کیفیت هوا بخصوص در غرب و نیمه جنوبی استان پیشبینی می شود.

برای فردا (۴ مردادماه) نواحی شمال شرق و ارتفاعات و تا آخر هفته در اغلب نواحی استان افزایش ابر، گاهی همراه با رگبار پراکنده باران و وزش باد شدید بخصوص در روز چهارشنبه(۵ مردادماه) و احتمال رعدوبرق و در مناطق مستعد ارتفاعات شرقی استان، احتمال بارش تگرگ مورد انتظار است همینطور برای امروز(۳ مردادماه) کاهش دما سپس تا پنجشنبه(۶ مردادماه) افزایش نسبی دما پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۳ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا ( ۴مردادماه) صاف و غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۵ مردادماه) نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید در پس از ظهر گرد و خاک و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار نارنجی رنگ از فعالیت سامانه بارشی همرفتی، رگبار باران، رعدوبرق و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد بخصوص ارتفاعات شمال شرقی از چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه (۵ تا ۷ مردادماه) استان تهران بخصوص نیمه شمالی و ارتفاعات اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره بالا آمدن آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب در مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه، اختلال در تردد درون و برون شهری و لغزندگی جاده ها دور از انتظار نیست و نسبت به عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و بستر مسیل ها، اجتناب از فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر، پاکسازی دهانه پل ها و آبروها و احتیاط در تردد درون و برون شهری پیشبینی می شود.

در ادامه این اخطار اداره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد شدید تا خیلی شدید، خیزش گردوخاک و نفوذ گردوغبار انتقالی از استانهای همجوار و کاهش کیفیت هوا از چهارشنبه تا پنجشنبه(۵ تا ۶ مردادماه) در استان تهران بخصوص نیمه جنوبی و غربی استان اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره احتمال سقوط اجسام، کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به سازه های موقت، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال شکستن درختان فرسوده وجود دارد.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش صدمه ها عدم تردد در فضای باز برای افراد صدمه پذیر، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان و ساختمان های نیمه کاره و استقامت سازه های موقت همچون تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها و آمادگی دستگاه ها و ارگان های امدادرسان را سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
1401/05/03
16:53:48
5.0 / 5
101
تگهای خبر: آب , آسمان , بارش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است