عواقب گرمایش جهانی چیست؟

عواقب گرمایش جهانی چیست؟

حیوان خانگی بگیر: خراسان رضوی نرخ گرمایش جهانی در دهه های اخیر به سرعت بالا رفته و کارشناسان توافق دارند که تغییرات آب وهوایی موجب تشدید دمای بالا و خطرناک در سراسر جهان می شود.به نقل از ویفروم، نقشه های سالانه گرمای جهانی که توسط ناسا، آژانس فضایی ایالات متحده منتشر می شود، می تواند نشان دهد که امروز جهان چقدر گرمتر از چند سال قبل است.

امواج گرمای بی امان در سراسر جهان در این هفته واقعیت های تلخ دماهای شدید را آشکار کرد.

هزاران نفر در سراسر اروپا به سبب حریق های جنگلی در گرمای شدید بسر می برند. در بریتانیا دستگاه های کنترل گرما برای نخستین بار در تاریخ به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد رسید و سرورهای اصلی اینترنت به سبب خرابی سیستم خنک کننده آفلاین شد. همین طور هواپیماها مجبور شدند از باندهای درحال ذوب شدن منحرف شوند.

در همین حال در آمریکای شمالی چندین ایالت دمای روزانه بالایی را به ثبت رساندند و چندین شهر بزرگ وضعیت اضطراری گرما را اعلام و مراکز خنک کننده را برای عموم فعال کردند.

کارشناسان معتقدند دمای جهانی با سرعتی نگران کننده درحال افزایش است و گرمای شدیدی که امروز شاهد آن هستیم، با تغییرات آب وهوایی تشدید شده است.

موج گرمای شدید در سراسر جهان که به سبب بحران آب وهوایی ملتهب شده، بطور فزاینده ای تلفات اقتصادی و انسانی زیادی را تحمیل می کند.

نتایج مطالعه انتشار یافته در سال ۲۰۲۱ نشان داد امواج گرما در چهار سال خصوصاً در ۲ دهه گذشته رشد اقتصادی در اروپا را تا ۲.۵ برابر بیش از امواج گرما در سایر سالهای متوسط کاهش داده است. همین طور سازمان بهداشت جهانی تخمین زده بیش از ۱۶۶ هزار نفر در اثر گرمای شدید بین سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۷ جان خودرا از دست داده اند.

منبع:

1401/05/03
23:52:38
5.0 / 5
79
تگهای خبر: آب , بهداشت , جنگل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است