رگبار باران در ارتفاعات تهران

رگبار باران در ارتفاعات تهران

به گزارش حیوان خانگی بگیر بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران صاف تاکمی ابری و همراه با وزش باد و در ارتفاعات استان افزایش ابر و رگبار باران پیشبینی می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیشبینی می شود که از امروز تا روز پنجشنبه (۱۸ تا ۲۰ مردادماه) در ارتفاعات استان بخصوص ارتفاعات شرقی در ساعات پس از ظهر و شب افزایش ابر گاهی رگبار باران با احتمال رعدوبرق و تندباد موقتی مورد انتظار است.

امروز(۱۸ مردادماه) در ساعات عصر و شب در نیمه جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد وخاک پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۲ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا ( ۱۹ مردادماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۲۰ مردادماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار زردرنگ از رشد ابرهای همرفتی و بارش های رگباری در ساعات عصر و شب و بارش باران و رعدوبرق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد احتمال تگرگ از سه شنبه شب تا پنجشنبه(۱۸ تا ۲۰ مردادماه) در مناطق شمالی استان تهران بخصوص ارتفاعات شرقی اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی و جاری شدن روان آب، لغزندگی جاده های کوهستانی و احتمال صاعقه پیشبینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش صدمه های احتمالی احتیاط در صعود به ارتفاعات، پرهیز از اتراق در بستر رودخانه ها و احتیاط در عبور از حاشیه مسیل ها را سفارش می کند.

اداره کل هواشناسی استان تهران در ادامه این اخطار از وزش باد شدید موقت و احتمال خیزش گردوخاک از پس از ظهر سه شنبه تا چهارشنبه ( ۱۸ تا ۱۹ مردادماه) در مناطق جنوب غرب و غرب استان تهران اطلاع داد.

در اثر این مخاطره احتمال کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال خسارت به سازه های موقت، سقوط اشیا و احتمال شکستن درختان فرسوده دور از انتظار نیست.

به سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و استقامت سازه های موقت همچون تابلوهای تبلیغاتی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، اخطار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/05/19
11:12:18
5.0 / 5
251
تگهای خبر: آب , آسمان , بارش , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است