مطالعات نشان می دهد؛

آلودگی هوا سبب تغییر میکروبیوم روده نوزادان می شود

آلودگی هوا سبب تغییر میکروبیوم روده نوزادان می شود

حیوان خانگی بگیر: برمبنای تحقیقات جدید، میزان بالای آلودگی هوا در شش ماه اول زندگی می تواند بر کلونی باکتری های روده نوزادان تأثیر بگذارد و خطر مبتلاشدن به آلرژی، چاقی، دیابت و مشکلات رشد مغز را افزایش دهد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران گفتند مطالعه جدید آنها نخستین مطالعه ای است که ارتباط بین آلاینده های استنشاقی ناشی از ترافیک، حریق های جنگلی، صنعت و سایر منابع را با تغییرات در باکتری های روده نوزادان موسوم به میکروبیوم نشان میدهد.
«تانیا آلدریت»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه کلرادو، اظهار داشت: «این مطالعه نشان میدهد قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، حتی در دوران نوزادی، ممکنست میکروبیوم های روده را تغییر دهد و نتایج مهمی برای رشد و نمو داشته باشد.»
تیم تحقیق در این مطالعه، از توالی ژنتیکی برای تحلیل و بررسی نمونه های مدفوع ۱۰۳ نوزاد استفاده نمود.
محققان همین طور از آدرس های خیابان و داده های کیفیت هوای دولت فدرال ایالات متحده برای تخمین قرار گرفتن نوزادان در معرض آلاینده های ذرات ریز PM۲.۵ و PM۱۰ و دی اکسید نیتروژن، گازی که عمدتا از خودرو ها ساطع می شود، استفاده کردند.
نوزادانی که در معرض میزان بالاتری از آلودگی هوا بودند، باکتری های بیشتری در روده خود داشتند که با التهاب مرتبط بود، و خطر ابتلاء به بیماری را افزایش می داد.
به گفته پژوهشگران، نوزادان با باکتری های کمی در روده متولد می شوند. باکتری های که بر اشتها، حساسیت به انسولین، ایمنی، خلق و خو، تفکر و حتی بیماریهای مزمن تأثیر می گذارند، می توانند در چند سال اول زندگی ایجاد شوند و تحت تأثیر محیط قرار می گیرند.
محققان دریافتند نوزادانی که بیشترین قرارگیری در معرض PM۲.۵ را داشتند، ۶۰ درصد کمتر دارای یک باکتری مفید به نام فاسکولارکتوباکتریوم بودند. این باکتری برای کاهش التهاب، پشتیبانی از سلامت دستگاه گوارش و کمک به رشد مغز شناخته شده است.
در همین حال، نوزادانی که بیشترین قرارگیری در معرض PM۱۰ را داشتند، ۸۵ درصد بیشتر دارای میکروارگانیسم Dialister بودند. این باکتری با التهاب مرتبط می باشد.


منبع:

1401/06/18
11:07:08
5.0 / 5
340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است