سازمان هواشناسی هشدار داد

رگبار و رعد و برق در ۹ استان

رگبار و رعد و برق در ۹ استان

حیوان خانگی بگیر: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در 9 استان همین طور افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در دریای عمان، تنگه هرمز و نواحی شرقی خلیج فارس هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از رشد ابرهای همرفتی همراه با رخداد رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و احتمال گردوخاک، در نقاط مستعد ریزش تگرگ خصوصاً در ساعات بعدازظهر طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ( ۲۷ و ۲۸ شهریور) درجنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان آگاهی داد.

بر اثر این مخاطره جاری شدن روان آب، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه های فصلی، صاعقه، خسارت بر اثر باد شدید، در مناطق مستعد همراه با خیزش گردوخاک موقت و احتمال لطمه به صنعت کشاورزی پیش بینی می شود.

سازمان هوانشاسی برای کاهش لطمه های ناشی از این مخاطره، اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، عدم تردد عشایر کوچ رو در ارتفاعات و پرهیز از کارهای کوهنوردی را سفارش می کند.

این سازمان با صدورهشدار زردرنگ از رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و گاهی گردوخاک از یکشنبه تا سه شنبه ( ۲۷ تا ۲۹ شهریور) آگاهی داد.

این شرایط جوی روز یکشنبه در مرکز و غرب کرمان، شمال و شرق فارس، دوشنبه در مرکز و غرب کرمان، شرق و شمال فارس، جنوب و غرب اصفهان، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شرق چهارمحال و بختیاری و سه شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب غرب کرمان، شرق و شمال فارس، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شرق چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، شرق لرستان و جنوب غرب مرکزی پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، احتمال صاعقه، احتمال آبگرفتگی معابر بطور محلی و احتمال لطمه به سازه های موقت وجود دارد.

به سفارش سازمان هواشناسی در این شرایط جوی احتیاط در تردد از حاشیه مسیل ها و عدم توقف در حاشیه رودخانه ها، احتیاط در کارهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارت به صنعت کشاورزی در دستور کار قرار گیرد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری از افزایش سرعت وزش باد از جنوب شرقی و افزایش ارتفاع امواج در نواحی ساحلی و دور از ساحل میانگین ۱ تا ۱.۵ متر از عصر یکشنبه تا شب دوشنبه ( ۲۷ و ۲۸ شهریور) آگاهی داد.

این مخاطره روز دوشنبه در دریای عمان، تنگه هرمز و نواحی شرقی خلیج فارس، در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان مورد انتظار است، درنتیجه احتمال غرق شدن شناگران، احتمال لطمه به قفس ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددهای دریایی و خطر خسارت به شناورهای کوچک و سبک و تفریحی وجود دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های ناشی از این مخاطره محدودیت و احتیاط در کارهای دریایی ازجمله کارهای تفریحی، تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه از خسارات احتمالی را سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زردرنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/06/28
11:29:44
5.0 / 5
241
تگهای خبر: آب , دستگاه , سفر , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است