محققان می گویند؛

درد بازو ممکن است نشانه بیماری عروقی باشد

درد بازو ممکن است نشانه بیماری عروقی باشد

به گزارش حیوان خانگی بگیر، افرادی که درد بازو را تجربه می کنند امکان دارد مبتلا به سندرم خروجی قفسه سینه باشند، بیماری که اغلب بیماران ۲۰ تا ۴۰ ساله به آن مبتلا می شوند و ناشی از بیماری های عروقی معمولی است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، در بعضی از موارد فقط احتیاج به فیزیوتراپی وجود دارد، اما در موارد جدی تر جراحی در نظر گرفته می شود.
«سندرم خروجی قفسه سینه» بر ناحیه ای از قاعده گردن که در آن دسته ای از اعصاب، شریان و وریدها وجود دارد، تاثیر می گذارد.
حدود ۹۰ درصد از بیماران مبتلا به این سندرم دارای نسخه نوروژنیک هستند که در آن فقط شبکه عصبی تحت فشار قرار می گیرد. با وجود درد و بی حسی بازو همچنان می تواند ناتوان کننده باشد.
دو نوع دیگر- وریدی و شریانی- زمانی اتفاق می افتند که یکی یا دیگری فشرده می شود. از آنجائیکه این شرایط، جریان خون را تحت تاثیر قرار می دهد، این موارد جدی تر در نظر گرفته می شوند و معمولا احتیاج به جراحی دارند.
نوع وریدی می تواند سبب تشکیل لخته های خون شود. انسداد می تواند سبب تورم بازو شود که گاهی آنقدر شدید می باشد که حرکت اندام غیر ممکن می شود. بازگشت خون از بازو می تواند برای همیشه متوقف شود.
در نوع شریانی، بالون زدن معروف به آنوریسم، در صورت توقف جریان خون، صورت می گیرد.
دکتر «تارک علی» از مؤسسه قلب و عروق ایالتی پنسیلوانیا، در اینباره اظهار داشت: «افراد امکان دارد انگشتان، دست ها و حتی بازو خویش را از دست بدهند. حتی امکان دارد در موارد شدید از این مورد بمیرند.»
لخته های سیاهرگی اگر به سمت ریه ها بروند می توانند کشنده باشند. معمولا صدمه فقط در بازو است. در این حالت، لخته، خون را به اطراف محل انسداد هدایت می کند و تورم ایجاد می شود.
برای نسخه عصبی این بیماری، پزشکان معمولا فیزیوتراپی را برای کاهش فشار عصبی سفارش می کنند. جراحی معمولا صورت نمی گیرد مگر این که فیزیوتراپی با شکست مواجه شود، اما برای موارد وریدی و شریانی، جراحی ضروری می باشد.


منبع:

1401/06/30
09:55:18
5.0 / 5
239
تگهای خبر: بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است